Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bemehetek egy zsidó szertartás...

Bemehetek egy zsidó szertartásra nem zsidóként?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egyik vallás híve sem, de érdekel a judaizmus, és Magyarországon felnőve tudom, hogy a keresztény szentmisékre bárki bemehet. Szeretnék megnézni egy zsidó szertartást is. Tudom, hogy vannak részek a hívőknek fenntartva, meg vannak részei a zsinagógának, amiket csak a rabbi látogat. Rendben lenne, ha valláson kívüliként bemennék arra a részre, ami a hívőknek van fenntartva? Nyilván minden előírást megismernék előtte, és betartanék, és nem vennék részt semmiben, csak ott szeretnék lenni. Csak tudom, hogy vannak vallások, amikben ez nem oké, pl. a Mekka-kőhöz nem mehetsz, ha nem vagy muszlim. Zsidóknál van ilyen kikötés, vagy rendben van, ha kíváncsiskodok? Senkit nem akarok zavarni, vagy megsérteni a hitében, csendben meghúznám magam, viszont nagyon érdekelnek a különböző világvallások, és a zsidóké eléggé különleges.

2023. jan. 12. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, milyen szertartás, például egy körülmetélésre biztos nem. De az a tuti, ha érdeklődsz a rabbinál.
2023. jan. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az egyes is írta, érdeklődj a rabbinál.

Elvileg csak a speciális eseményeken nem szeretik a gojokat, de alapvetően nem utasítják el őket. Értelemszerűen csak ülj valahol hátul, és csináld mindig azt, amit a többiek, hogy ne sértsd meg őket. A zsidóknál nincs kötelező térdelés, de amikor mindenki feláll, akkor neked is illik, ha mindenki leül, akkor te is.

2023. jan. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Végül is Ferenc pápa is volt...
2023. jan. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
1%
Be. A saját hazádban nehogy már egy jöttment mondja meg mit tehetsz?
2023. jan. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
#4: Ekkora sötétséget még itt is régen olvastam. Gratulálok.
2023. jan. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%
"És aki máshova költözik, az nem is gyüttment, hanem shenki, majd a fia lesz gyüttment."
2023. jan. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A mi zsininkbe is jarnak nem-zsidok szombatfogadasra neha, van aki rendszeresen.Erdeklodnek, kivancsiak, tanulnanak errol, nincs abbol semmi problema hogy jonnek.Imadkozasnal nagyjabol ugyanugy fordulnak ha kell, hatralepnek ha kell, stb.

Erdeklodj a helyi rabbinal!

2023. jan. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A jöttmentezést meg nem értem, a saját hazázást még kevésbé... Ennyi erővel akkor a kálvinisták is rohadjanak meg, mert nem az ezeréves állam vallását követik?

Szerintem alap, hogy én, aki nem hiszek valamiben, csak kíváncsiságból megyek oda, nem akarom a viselkedésemmel megbántani azt, aki hisz az adott dologban.

2023. jan. 15. 16:23
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#8: Ne foglalkozz a hülyékkel. Valóban a rabbit kérdezd meg. A zsinagóga egyébként nem ugyanazt a funkciót tölti be, mint a keresztényeknél a templom.
2023. jan. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

7. válaszoló vagyok.


Nyugodtan írj a helyi rabbinak, hogy téged ez érdekel, és hogy nem-e járhatnál zsinagógába vendégként, érdeklődőként, mert téged ez érdekel, és szeretnél ez ügyben gazdagodni.A zsidó vallás nem térítő vallás, senkit sem fog izgatni, hogy miben és miben nem hiszel.Imádkozásnál nagyjából csináld azt amit a többiek, ha az egész közösség kelet felé fordul, akkor te is, és így tovább.Senki sem fog kinevetni, vagy bántani.


A zsinagóga egyébként nem csak annyi, hogy imádkoznak egyet, fogadják a szombatot, hanem gyakran leülnek ez előtt és után egymással beszélgetni, diskurálni, tanulni.

2023. jan. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!