Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus és Buddha tanításai...

Jézus és Buddha tanításai hasonlók, hogyha le akarjuk bontani a túlélő EGO-t (mivel Jézus a jó úton akarta hogy maradjunk, a zen tanításaira olykor meg nincs válasz, mert olyan helyzetet állít fel amire nem mindig van jó válasz és jobb a hallgatás) ?

Figyelt kérdés
2023. jan. 19. 21:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Csak a kérdésre válaszoljatok.
2023. jan. 19. 21:07
 2/11 A kérdező kommentje:
2023. jan. 19. 21:13
 3/11 A kérdező kommentje:
2023. jan. 19. 21:22
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mikor Jézus és Buddha tanításait ilyen szinten akarják összehasonlítani mindig jobb a hallgatás. Az, hogy hasonlít nem jelenti azt, hogy ugyan az, vagy ugyan oda vezet.
2023. jan. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha le akarjuk bontani a túlélő ego-t, akkor Buddhára kell hallgatni. Jézus tanítása valamennyire hasznos lehet, de nem ez a célja, hanem éppen ellenkezőleg, az ego tovább éltetése egy sokkal jobb állapotban.
2023. jan. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mindkettőnek az a célja aki jobban benne van a témában és tanultam zent és most a Bibliát akarok megismerni. Mindkettő jó, sőt még a Conficius oldal is.
2023. jan. 20. 17:52
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Te még nem ismered a Bibliát, és Jézus tanítását sem, csak annyit tudsz róla, amennyit a buddhisták leírtak róla. Egészen más a cél: nem a nirvána, az egó megsemmisítése, vagy egy jobb reinkarnáció, hanem a mennyország:


31Amikor eljön dicsőségében az Emberfia és vele minden angyal, helyet foglal fönséges trónján. 32Elébe gyűlnek mind a nemzetek, ő pedig különválasztja őket egymástól, ahogy a pásztor különválasztja a juhokat a kosoktól. 33A juhokat jobbjára állítja, a kosokat pedig baljára. 34Aztán így szól a király a jobbján állókhoz: Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba a világ kezdetétől nektek készített országot! 35Éhes voltam, és adtatok ennem. Szomjas voltam, és adtatok innom. Idegen voltam, és befogadtatok. 36Nem volt ruhám, és felruháztatok. Beteg voltam, és meglátogattatok. Börtönben voltam, és fölkerestetek. 37Erre megkérdezik az igazak: Uram, mikor láttunk éhesen, hogy enned adtunk volna, vagy szomjasan, hogy innod adtunk volna? 38Mikor láttunk idegenként, hogy befogadtunk volna? 39Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy meglátogathattunk volna? 40A király így felel: Bizony mondom nektek, amit e legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek. 41Ezután a balján állókhoz is szól: Távozzatok színem elől, ti átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögnek és angyalainak készült. 42Mert éhes voltam, s nem adtatok ennem. Szomjas voltam, s nem adtatok innom. 43Idegen voltam, s nem fogadtatok be. Nem volt ruhám, s nem ruháztatok fel. Beteg és fogoly voltam, s nem jöttetek el meglátogatni. 44Ekkor ezek is megkérdezik: Uram, mikor láttunk éhesen vagy szomjasan, idegenként vagy ruhátlanul, betegen vagy börtönben, s nem voltunk szolgálatodra? 45Erre majd ezt feleli: Bizony mondom nektek, amit a legkisebbek valamelyikével nem tettetek, velem nem tettétek. 46Ezek örök büntetésre mennek, az igazak meg örök életre.”

2023. jan. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszel amit akarsz. Többet tudok Jézusról, mint Buddháról az biztos, mivel nyugati vagyok, de a szentírást még annyira em
2023. jan. 21. 09:36
 9/11 anonim ***** válasza:
Mivel mindketten istent szolgálták.. Nem csoda, hogy hasonlóak a tanitásaik. Az összes különbség a megértésük szintje és tisztasága, ami buddhánál hát... Ja..., voltak gikszerek azért.
2023. jan. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Most itt az a kérdés és tényállás, hogy megmaradunk és leragadunk e ledegradlódva filozófiai kérdéseken vagy az életet és az élet eredetét és értelmét kutatjuk. az optimális életmódot keressük, vagy az Élő IStent,


Az életfilozófiával nem találjuk meg az Élő IStent és az élet értelmét és eredtét, de ha őszinték akaraunk lenni az igezi lelki békét sem találjuk meg a filozófiában.


Ezzel szemben Jézus az örök életet kínálja, a bűnbocsánatot, a békét és boldogságot a teljes megelégedést, mivel Ő a testben megjelent Isten és Ő neki adatott mindenh hatalom. Ő vele valóban lelki békére talál az ember és kapcsolata lesz az Élő Istennel.


Ezzel szemben Buddha mit nyújt? Bölcselkedő éltfilozófiát.


Vajon mekkora a kettőjük közötti különbség??? Óriási!!! Buddha eredete Ie. 500-600.ra tehető. Mi volt előtte? Az ó szövetségből, a Tórábol megtudhatjuk mi volt elötte.

2023. jan. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!