Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok miből gondolják,...

A muszlimok miből gondolják, hogy Jézus amikor visszajön, el fogja utasítani a keresztényeket?

Figyelt kérdés

2023. jan. 20. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Abból, hogy Allah küldötte Mohammed próféta (Allah dicsérje és üdvözítse) ezt mondta egy hadith tanúsága szerint.


De azt gondolom, hogy erről valójában te is tudsz kérdező, különben fel sem tudnál tenni ilyen kérdést.

2023. jan. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
A Biblia is azt írja, Jézus el fogja utasítani a keresztényeket mikor visszatér. Szóval a Biblia is bizonyítja.
2023. jan. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Volt egy kérdésem amiben bizonyítottam hogy a Biblia szerint is Jézus valójában muszlim:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..



Az alábbi Bibliai versben pedig azt írja Jézus el fogja utasítani a keresztényeket, sőt gonosztevőnek nevezi a keresztényeket:


Máté 7:22-23 Sokan mondják majd nekem ama napon: Uram, Uram, nem a te nevedben prófétáltunk-e, nem a te nevedben űztünk-e ki ördögöket, és nem a te nevedben tettünk-e sok csodát? És akkor kijelentem nekik: Sohasem ismertelek titeket, távozzatok tőlem, ti gonosztevők!"

2023. jan. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as válaszoló!

"Volt egy kérdésem amiben bizonyítottam hogy a Biblia szerint is Jézus valójában muszlim:"


Ne mond azt hogy Jézus muszlim volt.Főleg ne azt hogy a Biblia szerint.Ugyanis amit állítasz az hazugság.Jézus zsidóságára a Biblia többször is rámutat.János evangéliuma 4/9-ben eggyértelmüen zsidónak ismerte el őt mert így szólt:Hogy kérhetsz inni zsidó létedre én tőlem, aki samáriai asszony vagyok?! Mert a zsidók nem barátkoznak a samáriaiakkal.

A Pál apostol zsidókhoz írt levél 7/14 pedig kijelenti hogy:"Mert nyilvánvaló, hogy a mi Urunk Júdából támadott"

,ami azt jelenti hogy Júda törzsének tagja volt.Tehát nem muszlim volt hanem zsidó.

A harmadik dolog pedig hogy Jézus Izsák vérvonalán született és nem Ismael vérvonalán mint ahogy te gondolod.A szövetség pedig Ábrahámmal lett megkötve majd Izsákkal és Jakobbal is meg lett erősítve.

1Mózes17/19

Az Isten pedig monda: Kétségnélkül a te feleséged Sára szül néked fiat, és nevezed annak nevét Izsáknak, és megerősítem az én szövetségemet ő vele örökkévaló szövetségül az ő magvának ő utánna.

20

Ismáel felől is meghallgattalak: Ímé megáldom őt, és megszaporítom őt és megsokasítom őt felette nagyon; tizenkét fejedelmet nemz, és nagy néppé teszem őt.

21

Az én szövetségemet pedig megerősítem Izsákkal, kit néked szül Sára ez időkorban a következő esztendőben.


"Az alábbi Bibliai versben pedig azt írja Jézus el fogja utasítani a keresztényeket, sőt gonosztevőnek nevezi a keresztényeket:"


Azt hogy Jézus kit fog elutasítani azt senki sem tudja.De biztos hogy nem tőled fogja megkérdezni.

2023. jan. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Én azt se értem miért gondolná bárki, hogy jézus visszajön. Na most pl te vagy jézus.. Már rég a legbölcsebb ember vagy, sőt ha 2000 évvel később születsz, akkor is messze a legfejlettebb vagy.. Nos.. A földön eltelik 2000 év, te közben haladsz tovább a spirituális fejlődéseddel. Miért mennél vissza egy 3 dimenziós bolygóra, ahol egykor emberi testben voltál? De komolyan.., minek? Te visszamész farkasnak születni egy erdőbe, amikor már meditáló buddha szintjén vagy? O.o


De hogy válaszoljak is. Nem tudom, azt se tudtam, hogy ezt gondolják, de ahhoz lehet köze, hogy a kereszténység jézus halála után nagyon rövid időn belül elvesztett minden értéket és közel 2000 éve csak az istenkáromlás ömlik belőle. De ez csak egy tipp. De ha én tanitanám a világot istenre, majd a nevemre létrehoznának egy vallást, ami azt tanitja 2000 évvel később, hogy ne szeress, ne fogadj el, ne gondolkozz, stb stb.., akkor én is elutasitanám...

Te nem????

2023. jan. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

3#. Megnéztem ezt a bizonyitást. :D


Jézusnak isten a vallása. Nem menne egy helyre sem, főleg nem egyházak közelébe, amik már az ő idejében is hirhedten csak istenkáromlásról szóltak. Továbbá jézus már halálakor is..., Figyelj ő nem olyan, mint te, kis csirkeagyú, hogy jaj azok azt mondják, hogy.., meg ezt és azt eszik. Jézusról beszélsz ember... Rád néz és tudja az egész életedet és személyiségedet annyira, amennyire te még halálod után se fogod.

2023. jan. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"Ne mond azt hogy Jézus muszlim volt.Főleg ne azt hogy a Biblia szerint.Ugyanis amit állítasz az hazugság.Jézus zsidóságára a Biblia többször is rámutat."


Nagy észlény vagy. Az iszlám egy vallás, nem etnikum :) Egy zsidó is lehet muszlim.



"A harmadik dolog pedig hogy Jézus Izsák vérvonalán született és nem Ismael vérvonalán mint ahogy te gondolod"


Nem is állítottam ilyet.



"Azt hogy Jézus kit fog elutasítani azt senki sem tudja.De biztos hogy nem tőled fogja megkérdezni."


A saját Bibliád írja azt hogy Jézus a keresztényeket fogja elutasítani:


Máté 7:22-23 Sokan mondják majd nekem ama napon: Uram, Uram, nem a te nevedben prófétáltunk-e, nem a te nevedben űztünk-e ki ördögöket, és nem a te nevedben tettünk-e sok csodát? És akkor kijelentem nekik: Sohasem ismertelek titeket, távozzatok tőlem, ti gonosztevők!"

2023. jan. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Figyelj ő nem olyan, mint te, kis csirkeagyú, hogy jaj azok azt mondják, hogy.., meg ezt és azt eszik."


Te miről beszélsz? Keresztények szerint Jézus Isten, de mégis evett ivott, WC-re ment stb.

2023. jan. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ha megnézed a kereszténység történelmét, nem lehet más választása.
2023. jan. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező: "A muszlimok miből gondolják, hogy Jézus amikor visszajön, el fogja utasítani a keresztényeket?"


Nos a muszlimok Jézust csak egy prófétának tartják a sok közül! Milyen visszajövetelre várnának. Ha várnák Jézus visszajövetelét, akkor Jézus számukra már nem csak egy Próféta lenne, hanem a testben megjelent Isten (Krisztus)! Vajon így van ez a muszlimoknál??? Jézus számukra valóban a testben megjelent Isten vagy csak egy próféta???


Kissé fals a kérdés!!!!


Amúgy amikor Jézus azaz a testben megjelent ISten visszajön, nem a keresztényeket fogja elutasítani, hanem az igazakat fogja magához venni (feltámadás - elragadtatás). A hamisak, gonoszok, álszentek, hitetlenek stb. itt ragadnak és itt maradnak a földön!!!! Ők a hitetlen pogányok. Ők felett fog majd uralkodni Jézus a feltámadt szentekkel együtt!!!

2023. jan. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!