Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ilyen nehéz a keresztény...

Miért ilyen nehéz a keresztényeknek a temetés?

Figyelt kérdés
Sok keresztény ismerősöm hónapokig, évekig gyászol és még akkor sem tudja elengedni a szerettét. A muszlimok és mi, zsidók is meggyászoljuk az elhunytat, de nincs akkora tragédia, mint a keresztényeknél. Egyszerűen elfogadjuk, hogy Isten így szerette volna. A mély gyász mindössze 1 hétig tart, a gyász pedig 1 hónapig. Ezután tilos a gyászba belemerülni. És az egyik rabbi még a gyereke halálát is el tudta fogadni, a keresztényeknél miért olyan nehéz ez?

2023. jan. 23. 15:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
Mert nekik fontosabb az elhunyt szerettük, mint egy felhőkön tetején üldögélő bácsi.
2023. jan. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem azzal függ össze, hogy ki keresztény és ki nem, hanem az adott kultúrával, s még inkább az adott emberrel. Például egy cigány temetés és gyász sokkal másabb, mint egy magyar temetés és gyász, pedig jellemzően mind a kettő keresztény. Hogy a gyászidőszak meddig tart, annak vannak kialakult néphagyományai is. Itthon jellemzően egy év volt nagyon közeli hozzátartozó esetén, de akik a világháborúban vesztették el férjüket, sokszor már nem vették le a feketét.


Tehát full hülyeség a kérdésed és előítéletes.

2023. jan. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

"A mély gyász mindössze 1 hétig tart, a gyász pedig 1 hónapig. Ezután tilos a gyászba belemerülni."

. Ateista vagyok, de ez elégg brutálisan hangzik. Nagyon nem tesz jót mentálisan, ha valakinél a gyászt is szabályozzák.

2023. jan. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

"A mély gyász mindössze 1 hétig tart, a gyász pedig 1 hónapig" - értem én, hogy HIVATALOSAN eddig, de az ember nem gép. 1 hét, az jószerivel még arra sem elég, hogy felfogd a másik halálát (már ha közel álló emberről van szó).

Szerintem az, hogy az adott vallásnak mik a hagyományai, egyféle támpont, illetve társadalmi elvárás. Hogy ki meddig, hogyan gyászol, az meg teljesen egyéni.

2023. jan. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4%

Azok akiket itt kereszténynek hívsz, nem azok.

Egy igaz hitűnél, mint te is lehetsz talán, tudja az egyén, hogy istenben létezik, ahogy minden, s így a tökéletesség az egyetlen lehetőség s mint ilyen, nincs miért szenvednie, csak mert nem lehet azzal, akivel akart volna.


Akiket te kereszténynek nevezel,vamiért nem tudják összerakni azt, hogy ..isten, és azt hogy meghalt valaki, mintha e kettő nem érintkezne.


A rabbi, akit megneveztél,egy igencsak fényes és bölcs ember lehet.


3#, brutálisan hangzik az, hogy egy eszme ami a mentális, spirituális egészségeddel foglalkozik, arra kér, hogy ne merülj bele az önkínzásba?

Igen, ez valóban nagyon brutális, sőt kegyetlen... :///

2023. jan. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Az első 4 sajnos nehezen beszél emberül.


Aki hasonló, lefordítom a kérdést butára.


"Ha a keresztények hisznek istenben, miért szenvednek akár évekig ha egy szerettük meghalt? Nem azt gondolják, hogy jó neki és ez az isteni terv?"


Áhh, túl bonyi lett megint...


Sajnos nem beszélek 2 számjegyű IQ-úl.

2023. jan. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennek semmi köze ahhoz, hogy ki keresztény, és ki nem.


Egyéni dolog a gyász, és nem kellene beleszólni, sem pedig meg/elítélni.

2023. jan. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#5: a gyász nem önkínzás.


#6: attól még, hogy lehülyézel, nem lesz igazad. Nagyon is értettem elsőre is, amit leírtál, de én egy másik aspektusra reagáltam.

2023. jan. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az egy hét vonatkozhat a betegszabadságra, az egy hónap pedig arra, hogy a közösség eljár a családhoz vigasztalni és ételt vinni.
2023. jan. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A temetés a gyász egy fontos fázisa. A keresztények hónapokig is tárolhatják a halottat. A muszlimok már a halál napján temetnek.

Kedves kérdező, mit jelentenek ezek a határidők? Képesnek kell-e lennie az embernek egy hónappal egy hozzá közel álló személy halála után felszabadultan nevetni?

2023. jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!