Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem szeretik Jehova...

Miért nem szeretik Jehova Tanúit, miközben ők tesznek a legtöbbet azért, hogy az emberek megtérjenek?

Figyelt kérdés

Nemcsak hozzászólásban, de privát üzenetben is gyakran felkeresnek és eligazítanak a kérdés kapcsán, segítenek megtalálni a helyes utat. Sokszor idéznek a Bibliából és amit idéznek, azt megmagyarázzák. Nem gúnyolódnak, a problémát komolyan veszik.


Ezért nem értem azt a gyűlölethullámot, ami feléjük árad. Nem az lenne a végcél, hogy felekezettől független utat találjunk a Isten Országa felé?

Lehet én vagyok a tudatlan bunkó, mágus látom amit látok, és amit látok az hasonlít Krisztus kálváriájára.


A történelem úgy látszik ismétli önmagát, Jehova Tanúi Krisztus szerepében, megfeszítőik azon egyéb keresztény közegek, akik szerint Jehova Tanúi hamis tanokat terjesztenek.

Nem ismerős ez a történet valahonnan?


Sokan írják, hogy nyomulósak és erőszakosak, amit én még soha nem tapasztaltam náluk ellentétben a reformátusokkal például.


Nem mindenki tartozik azonos vallás alá, de nem lehetne tiszteletet mutatni mások véleménye iránt még akkor is, ha nem értenek egyet vele?



2023. jan. 29. 18:02
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
82%
Többek között azért mert nem hisznek a hallhatalan lélekben a szentlelket szentszellemnek nevezi és istent jehovának hívja
2023. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
76%
Pont leírtad. Nem lehetne tiszteletet mutatni az emberek iránt? A f@szért csönget, zaklat, dobál levelet? Iq 15 felett majd eldönti a nép, hogy akar-e valamelyik szektához tartozni.
2023. jan. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
79%
De a legborzasztób h nem hisznek a halhatatlan lélekben. Félre értelmezik a bibliát és ez a legnagyobb probléma velük
2023. jan. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
77%

1. Módszeresen elszigetelik a tagokat azon rokonaiktól és barátaiktól, akik nem tagok.

2. Elleneznek egy olyan szép dolgot, mint a véradás.

3. Kimazsolázzák, hogy mit tartanak be a Bibliából, és mit nem.

4. Fenn hordják az orrukat.

5. Félariánusok.

Nekem az bajom velük.


Meg amúgy nem igaz, hogy ők tesznek a legtöbbet, ugyan így működnek Amerikában például a mormonok, az anabaptisták, meg az evangelikálisok is. De te egy magyar fórumon aligha tapasztalhattad meg ezt, de ettől még így van. Tehát legfeljebb ugyan annyit tesznek, mint az amerikai fehér angolszász protestánsok. Ami nem csoda, hiszen a Jehova tanúi is Amerikából terjedt el.

2023. jan. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
85%

Azt most hagyjuk, hogy mi célból van az a szekta. El úgy sem hiszed, de ha objektíven érdekelne, durván változna a véleményed.


Azonban minden embernek kijár a tisztelet, hogy tudja miért at teszi, amit tesz. Beszélgetni lehet bármiről, ha mindkét fél akarja. De az erőszakos nyomulás vagy jelentős butaság következménye, vagy alattomos hátsó szándéké, ami csak akkor fog kiderülni, ha már nincs visszaút. És valahogy mindkettő rendkívül taszít, még az elsőt segíteném, ha lehetne. De nem lehet.

2023. jan. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
73%

Gondolom azért, mert keresztény szemszögből (felekezettől függetlenül) hazugságokat terjesztenek. Amúgy milyen meglepő, hogy pont őket emelted ki, amikor van sok más hasonló szekta is, akik legalább annyira buzgón próbálnak tagokat toborozni, főleg egyébként a már egyébként is keresztény emberek közül. Miért nem térítenek az iszlám világban?


Amúgy vicces volt olvasni ezt az önfényező térítős kamu kérdést :)

2023. jan. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 qkker1 ***** válasza:
71%
Mert egy hazug, Bibliát félremagyarázó szekta!
2023. jan. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
65%

Vidiripi


"Nemcsak hozzászólásban, de privát üzenetben is gyakran felkeresnek és eligazítanak a kérdés kapcsán, segítenek megtalálni a helyes utat."


Helyes utat? A szervezetük kijelenti magáról hogy tévednek TANÍTÁSBELI kérdésekben!

- Akkor hogyan lehetne megtalálni a helyes utat?


"Sokszor idéznek a Bibliából és amit idéznek, azt megmagyarázzák. Nem gúnyolódnak, a problémát komolyan veszik."


Sokan pontosan ugyan ezt teszik. Idéznek a Bibliából és elmagyarázzák a dolgokat, nem gúnyolódnak és komolyan is veszik a problémát.

De Jehova tanúi azt mondják róluk hogy üldözik őket. Pedig ez nem igaz csak feltárják nekik az igazságot. És ráadásul van hogy néhány Jehova tanúja amikor kifogy az érvekből és látja hogy nem tudja védeni a tarthatatlan hamis tant amit az Őrtorony sulykolt belé, akkor el kezd személyeskedni és sértegeti a másikat!

Természetesen nem minden tanú tesz így de vannak olyanok akik igen.

- És nagyon lényegesnek tartom hogy sem a szervezetük nem kért és kér bocsánatot a tévedéseikért, sem maguk a tanúk nem szoktak bocsánatot kérni a nyilvánvaló tévedésükért! Kivétel van millióból talán egy.


"Ezért nem értem azt a gyűlölethullámot, ami feléjük árad. Nem az lenne a végcél, hogy felekezettől független utat találjunk a Isten Országa felé?"


Igen van aki gyűlölettel viseltetik Jehova tanúi felé aminek több oka van. Van aki azért mert egy szerette tanú lett és megszakította vele a kapcsolatot, egyszerűen nem áll vele szóba. Házasságok is mentek így tönkre.

Aztán van aki azért mert hiába mondta nekik hogy hagyják békén csak dobtak be irodalmat vagy épp újra látogatják és ezt az adott személy zaklatásnak veszi. Ez a dolog napjainkra igen csak lecsökkent, de a múltbéli esetek attól még megtörténtek és ezekről beszélnek az emberek.

Aztán van a pénz kérdés. Ami megint csak vitatott. Külön tanulmányozási cikk az újságjukban hogy mit és hogyan lehet adományozni és ezt minden évben újra áttanulmányozzák.

De vannak havi szinten emlékeztetők arra hogy adakozzanak a tanúk különféle dolgokra. Irodalom, építkezés, teljes idejű egyháztagok anyagi támogatása. De van eseti gyűjtés is mondjuk légkondira, stb. És akkor ott van még a kongresszus is ahol minden nap többször is emlékeztetik arra a jelenlévőket hogy hol vannak az adomány ládák. Sőt van tájékoztató is az adományokról. De olyan kacifántosan van elmondva hogy ember legyen a talpán aki érti hogy hogyan is áll az egész!

Vannak még személyes sérelmek, félre értések, tudatlanság, stb.


"Lehet én vagyok a tudatlan bunkó, mágus látom amit látok, és amit látok az hasonlít Krisztus kálváriájára."


Nem hasonlít!


"A történelem úgy látszik ismétli önmagát, Jehova Tanúi Krisztus szerepében, megfeszítőik azon egyéb keresztény közegek, akik szerint Jehova Tanúi hamis tanokat terjesztenek."


Jehova tanúi hamis tanokat terjesztenek. Ez egy tény!

Azt állítják hogy a szervezetük közvetít Isten és ember között! Az Őrtorony Isten szócsöve!

De a szócső folyamatosan téved! Azt állítják hogy ők az igazságban vannak. Ha az isteni igazságban vannak akkor hogyan lehetséges az hogy egyszer csak kiderül hogy az tévedés? Félre értették, rosszul értelmezték. De van olyan tanítás ami már 7-szer értettek félre és most a 8. verziónál tart és ugyan arról az igei részről van szó.

Azt is állítják hogy volt Jeruzsálemi Vezető testület. Pedig ilyesmi nincs írva a Bibliába.

Lehetne még sorolni.

- Jehova tanúi nem Krisztus szerepében vannak! Jézus nem újsággal a kezében ment az emberekhez és nem ihletett emberi értelmezésekkel kereste fel őket!

A keresztényeket Jézus Krisztus miatt üldözték. de a tanúk Jehova tanúinak nevezik magukat! Ők nem Jézusról tanúskodnak!

Az Őrtorony amely hirdeti Jehova királyságát!


"Sokan írják, hogy nyomulósak és erőszakosak, amit én még soha nem tapasztaltam náluk ellentétben a reformátusokkal például."


Más meg mást tapasztalt! És mint ahogy fentebb írtam vannak régebbi tapasztalások is! 10-20 évvel ezelőttiek. Lehet hogy nem aktuális de akkor is történtek dolgok. Persze vannak változások is ez vitathatatlan!


"Nem mindenki tartozik azonos vallás alá, de nem lehetne tiszteletet mutatni mások véleménye iránt még akkor is, ha nem értenek egyet vele?"


Igaz hogy vannak olyanok akik tiszteletlenek és finoman fogalmaztam!

De bizony a tanúk között is vannak olyanok akik tiszteletlenek. Sőt mindegyik egyház, felekezet soraiban találhatsz ilyen embereket. De az is lehet hogy még a saját családodon belül is. Sajnos ez van!

2023. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
36%
Tegyük hozzá, hogy maga a "sehova" elnevezés tévedésbõl ered. - [link]
2023. jan. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
32%

Nézd Kérdező, értem az álláspontodat. Régen én sem értettem ezt az egészet, velem is beszélgettek Tanúk és a mai napig a maguk módján kedveseknek tartom őket. És igazad van, dicséretes az evangelizáló szándékuk és hogy ezt mennyire komolyan veszik. Viszont arra is rájöttem, hogy az egyházuk története problémás és maguk a tanítások is sokszor problémásak. Ez pedig egy olyan tényező, amit nem lehet figyelmen kívül hagyni. Ráadásul miután elkezdtem kicsit nyitottabban viszonyulni a többi keresztény felekezethez, rákellett jönnöm, hogy nagyon egyoldalúan gondolkoztam róluk, a Tanúk szűrőjén át láttam őket, és az sem igaz, hogy a többi egyház nem tesz semmit. Ők is sok mindent próbálnak tenni. Karitatív szervezeteket tartanak fenn, Biblia órákat tartanak, előadásokat tartanak, könyveket fordítanak, újságokat vezetnek, videókat tesznek fel, stb., evangelizálnak ők is. Meglehet őket találni, lehet tőlük kérdezni.


És még valami! Ezen az oldalon lehet, hogy privátban írogatnak neked Tanúk és nagyon kedvesek, de ez az oldal, nem egy hitvédelmi oldal vagy egy keresztény oldal. Többnyire teljesen laikusok írogatnak itt. Alig különbözik attól, mintha bárkit megszólítanál az utcán. Ha kérdésed van, akkor bármelyik pap vagy lelkész segít neked, elvégre ezért is vannak. Csak ők nem itt fognak neked, a gyakori kérdések oldalon válaszolni, hanem a saját oldalukon vagy templomukban.

2023. jan. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!