Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki zsidó? Én annak számítok?

Ki zsidó? Én annak számítok?

Figyelt kérdés
Ha anyai ágon öröklődik, akkor ha anyai-anyai dédnagymamám zsidó volt, én is az vagy és mivel lány vagyok az én gyerekem is az lesz? Tehát a halacha szerint akkor is zsidó vagyok, ha se a dédiamnek, se a mamámnak, se anyukámnak nem zsidó a férje?

2023. febr. 8. 20:13
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Igen
2023. febr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kedves kettes! Ami a palesztinok földje (szerintetek)?
2023. febr. 8. 20:41
 3/11 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
Az anyád zsidó?
2023. febr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, mivel anyukája is az és az ő anyukája is. De csak az érdekelt, hogy ez bármennyi generációra visszavezethető?
2023. febr. 8. 20:59
 5/11 anonim válasza:
100%
Igen
2023. febr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
Hát akkor etnikai zsido vagy.
2023. febr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%
Uralkodó faj
2023. febr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Rabbi Simon bar Yochai (2. sz.): a zsidó nõ gyereke akkor is zsidó, ha az apja pogány, pogány nõ gyereke akkor se zsidó, ha az apja zsidó.

Vagyis a halacha: zsidó, akit zsidó anya szült, vagy aki betért.

Izrael Állam "Hazatérési Törvénye" megengedõbb: "a zsidó identit+ast örökli a zsidó gyereke, unokája, valmint ezek házastársa, ha nem tagja más vallásnak"

A halach viszont nem foglalkozik azzal, hogy tagja-e más vallásnak (és hánynak).

2023. febr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hitlerék szerint akkor voltál zsidó, ha legalább 3 nagyszülőd gyakorló zsidó.
2023. febr. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha édesanyád zsidó, akkor te is zsidó vagy, és a zsidó vallásjog szerint örökre az leszel, akármerre is fordulsz, örökre tagja leszel a zsidóságnak.
2023. febr. 10. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!