Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos buddhisták és kereszt...

Vallásos buddhisták és keresztények! Igaz lehet, hogy a kereszténységet a buddhizmusról lopták, és átalakították egy borzalommá?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm mondta, hogy olvasott egy könyvet, ami új spiritualitásról szólt, és benne volt, tudja, hogy a kereszténység a buddhizmustól vett át mindent, és átalakította egy borzadvánnyá, és hogy Jézus tanai rosszak, nem jók, és még koppintások is nagyrészt. És hogy a buddhizmus megtanít az univerzum energiáira, hisz erről szól a vallás, meg a jó kedvről.


Igaz ez? Jártas vagyok mind a buddhizmusban, mind a kereszténységben, de erről soha nem tanultam. Cser Zoltán ex-buddhista szerzetes, buddhista tanító videóit rendszeresen nézem, és mindig elismerően beszélt a kereszténységről, éppen azt hangsúlyozva, hogy ilyen messzi helyeken is mennyi közös értéket hirdettek bizonyos remek emberek. A buddhizmus tudomásom, és olvasmányélményeim alapján nem az univerzum energiáiról szól, max. annyira, amennyire az összes többi vallás is (kozmológiatanok), ennek számomra eléggé new age szaga van. Leveles Zoltán hindu tanítótól hallottam, hogy ennek semmi bizonyítása, de ha így lenne, az se venne el Jézus hatalmas dicsőségéből. A keresztény vallásban szintén nyilván jártas vagyok, hisz az meg a saját vallásom, hitem, azt követem. Nagyon érdekel a filozófia, vallás, teológia stb.



2023. febr. 15. 16:03
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
De azt is mondta az ismerősöm, hogy a karma létezése tény, nem pedig hit kérdése.
2023. febr. 15. 16:19
 2/19 A kérdező kommentje:
Pedig én eddig úgy tudtam, hogy minden vallással kapcsolatos dolog hit kérdése. Isten, istenek, karma, buddhaság, menny, pokol, angyalok stb. mind hit kérdései. Pontosan ugyanolyan ostobaság kijelenteni valaminek a nem-létét, mint a létét, hisz egyikre sincs bizonyosságunk.
2023. febr. 15. 16:21
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen komoly akadémikus sem értene ezzel egyet, legyen akár keresztény, akár buddhista, akár ateista. Nem minden igaz, amit az interneten olvasunk, és még abból sem minden igaz, amit könyvekben olvasunk. Főleg akkor nem ha kenteókról és/vagy a new age-s ún. spiritualásról szól az a bizonyos könyv.
2023. febr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
66%

"Egy ismerősöm mondta, hogy olvasott egy könyvet, ami új spiritualitásról szólt,"


Na akkor barátom biztosithatlak hogy felesleges ezt komolyan venni. Van olyan könyv ami szerint meg jézust hóruszrol (is) koppintották hiszen keresztre feszitették...LOL.


Ez az egész "buddhizmusbol a kereszténység" abból az elméletből fakad hogy jézus állitolag azt a harminc évet keleten töltötte is onnan vannak ezek a bölcs tanitások.


"És hogy a buddhizmus megtanít az univerzum energiáira, hisz erről szól a vallás, meg a jó kedvről."

A jó kedvről? A vallás ami szerint az élet értelmetlen és csak szenvedés. Há!


"De azt is mondta az ismerősöm, hogy a karma létezése tény, nem pedig hit kérdése."


Hmm...


Hát ezt felesleges komolyan venned.

2023. febr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#4.

De miért elképzelhetetlen, hogy egy zsidó ember bölcs legyen? Engem ez velem eléggé azt mondatja, hogy "Gyűlöljük a kereszténységet, meg az ábrahámi vallásokat, de nyilvánvaló számunkra is, hogy Jézus nem kismiska filozófiai szempontból, ezért nyilván nem is tőle származik, hisz ha ezt be kellene ismernünk, akkor bukna az egész csupa negatív képünk is".

2023. febr. 15. 17:23
 6/19 anonim ***** válasza:
71%

Nem igaz.

A buddhizmust a vágyak teljes kioltását és a nirvánát akarja elérni a megvilágosodás által. A nirvána az nem a mennyország, hanem a létezés teljes megsemmisülés, a tökéletes nem létezés. A buddhizmus egyik alapigazsága, hogy a létezés az maga a szenvedés, így azt megszüntetni a lét megszüntetésével lehet. Maga a halál nem szünteti meg a létezést, az újra és újra reinkarnálódik.

Ezzel szemben a kereszténységben a hívek úgy hiszik, hogy egy életünk van, ami örök, de nem mindegy, hogy hogy töltjük, az örök boldogságba vagy az örök szenvedésbe jutunk.

Ne tévesszen meg, hogy ugyanazokkal az eszközökkel próbálják meg elérni ezeket az egymástól különböző célokat, mivel az erkölcsi törvények nagyjából megegyeznek a különböző közösségek között.

2023. febr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Lao-ce is mondott hasonlókat pedig nem ismerte Sákjamunit. Persze Jézus már ismerhette, addigra már eléggé elterjedt volt. Állítólag járt Pandzsábban és Kasmírban ahol buddhizmust tanult. Ezt a témát viszont nem érdemes feszegetni szerintem. Mi változna? Úgysem lehet bizonyítani. Ha bizonyítanánk sem lenne semmi.
2023. febr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#7.

És ezt mi alapján állíthatjuk? Kicsit furcsa, hogy ha már ekkora utazó volt Jézus, akkor miért nem járt Hellászban, Rómában, Mezopotámiában, ami sokkal jelentősebb volt az Ő térségében, míg Észak-Indiában elvben miért igen...


Mondjuk annyi igaz, hogy semmin nem változtatna, sem keresztény, sem buddhista, sem hindu szemszögből.

2023. febr. 15. 23:21
 9/19 anonim ***** válasza:
8# még Dógen idejében sem (1200) volt egyszerű egyik országból a másikba utazni. Jézus 32 évesen meghalt. Ennyi utazásra nem lehetett ideje és miért is tette volna ha megtalálta azt az szellemi alapot - tanítást amivel segíteni tud a népén. Az utazások nemcsak évekbe telt abban az időben de nagyon veszélyes is volt.
2023. febr. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ha jártas vagy magad is meg tudod ítélni.


Azt meg logikátlannak tartom, hogy egyiket a másikoból csinálták, és átlakították az ellenkezőjére.


A kettőnek van köze egymáshoz, de ez épp abból, látszik amiben egyezik a tanításuk.

2023. febr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!