Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hazugságnak és bűnnek számít...

Hazugságnak és bűnnek számít az is, ha akkor nem mondok igazat, amikor valaki olyat akar tudni, amihez semmi köze nincs, és csak rám tartozik?

Figyelt kérdés

Nyilván nem a különféle kibúvókat keresem most ezzel a kérdéssel, és például nem az álszenteskedésre gondolok ezáltal.


Arra gondolok, ha egy hozzám egyáltalán nem közelálló személy, (pl.: munkatárs, csoporttárs, osztálytárs, szomszéd, vagy akár csak egy kellemetlenkedő, rég nem látott rokon stb.), sőt, elég borús viszonyú illető olyan dolgot akar tudni, amihez nincs semmi köze, és engem személyesen elég mélyen, személyesen érint. Nyilván mindenki mondja nagy bölcsen, hogy: "Akkor mondd meg neki, hogy nincs köze hozzá, magánügy", viszont egy ilyen válasz esetén a másik személy, különösen, ha nem olyan felhőtlen a viszony találgatni kezd arra, hogy az emberre rosszabb fényt vető válaszlehetőség lehet az igaz, vagy a másik esetben továbbra is faggatózni fog.


Azért vetődött fel bennem a kérdés, mivel Hodász András atya egyik korábbi videójában hallottam pontosan erre a kérdésre (csak a kérdező még a születésnapi, vagy egyéb meglepetéseket is idesorolta), hogy abban az esetben, ha a másik félnek úgymond nem lenne joga tudni az információt, akkor nem minősül vallási szempontból hazugságnak. Nyilván senkinek nem származik kára abból, ha a másik fél is lenyugszik, abban a tudatban, hogy választ kapott a kérdésére, illetve az én magánéletem sem sérül.


Mi az álláspont ezzel kapcsolatban?



2023. febr. 28. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Ha valóban semmi köze hozzá ÉS nem származik belőle senkinek se kára, (3. személynek sem), akkor erkölcsileg nem hazugság. Egyébként vallástól függ.
2023. febr. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 NTBS ***** válasza:
54%
Szerintem nem hazugság.
2023. febr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
Ezzel az Andrással teljesen egyetérek.
2023. febr. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik. A felvázolt helyzetben az atya téved és vallási szempontból (is )hazugság. Ilyenkor azt kell tenned, hogy hazamész és meditálsz, hogy a további faggatózást egészségesen kezeld, ahogyan a találgatást is. Ugyanis ezek nem problémák, csak az, hogy a helyzetet nem tudod megoldani még. A válasz nem a menekülés ( hazugság), hanem hogy szembe nézel magaddal (megfejlődöd, hogyan kell lereagálni ezt).
2023. febr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem erre ez a bevett mondatom. "Erről nem szeretnék beszélni."
2023. márc. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5.

Egy olyan embernek, aki nem ért a szóból, vagy egyszerűen nem szeret mondhatod...

2023. márc. 1. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!