Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A görög és római katolikus...

A görög és római katolikus temetés között milyen különbségek vannak?

Figyelt kérdés

Pl hosszúságot, rítust tekintve.


Egy római vagy görög pap temetné egy családtagomat, de még nem döntöttünk melyik legyen.

Görög katolikus volt eredetileg, de mivel nem vallásos a család és lehet a római pap is vállalná így az lenne.


Igaz, hogy a görögök nagyon sokáig tartják és sokat énekelnek?



2023. márc. 4. 09:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én római vagyok, de családom egy része görög, pár hete voltam görög temetésen. Igen, szinte végigéneklik, nagyon szép amúgy a liturgia szövege. Valamivel hosszabb, mint a római, de amúgy a hosszúság nagyban függ attól is, hogy milyen hosszú a prédikáció. Görögkatolikus temetésen több evangéliumot olvasnak fel, pl külön van rész a ravatalozóban, külön amikor onnan elindulnak és külön a sírnál. Római rítusban csak egy van, a ravatalozóban. Illetve egész más imák vannak.

Ha nem vallásos a család, akkor szerintem a római ritust könnyebben tudják követni. Amúgy meg a halott szándékát venném figyelembe, ha volt neki ilyen kérése.

2023. márc. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!