Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidó vallás nem hisz a...

A zsidó vallás nem hisz a halál utáni életben?

Figyelt kérdés
A Talmudban az van, hogy aki egy embert megöl, egy világot öl meg, mert az elhunyt számára megszűnik a világ. Ez akkor azt jelenti, jogy nem hisznek a Túlvilágban?

2023. márc. 5. 18:04
 1/4 KZitus ***** válasza:
33%

Szia

Jehova ókori népe, a zsidók hittek a feltámadásban. Jób ezt mondta Istennek: "Ó, bárcsak elrejtenél a sírban, rejtegetnél, míg el nem múlik haragod, kitűznél nekem egy időt, és nem feledkeznél el rólam!

Ha meghal az ember, vajon élhet-e újra? Kényszerű szolgálatom minden napján várakozni fogok, míg el nem jön a szabadulásom.

Szólítani fogsz, és én válaszolok neked. Vágyakozol majd kezed műve után." Jób 14:13-15

Idéznéd a Talmudból amit írtál? Hol van ez írva?

2023. márc. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Akik a föld porában alszanak, azok közül sokan feltámadnak, némelyek örök életre, mások gyalázatra, örök kárhozatra." (Dániel 12:2)


Ez a héber Bibliából van, ami a judaizmus szentkönyve. Ez alapján hinniük kellene a halál utáni élet valamilyen formájában.

2023. márc. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Talmudban nem csak ez van, vagy közvetlen elõtte, vagy közvetlen utána: aki egy embert MEGMENT, a világot menti meg.

A zsidó vallás hisz a feltámadásban. Pl ezért nem szaban hamvasztani, mert a feltámadáshoz kellenek a csontok. Állítólag akiket meggyilkoltak és elégettek, azok ennek ellenére fel fognak támadni. A feltámadás természetesen az Eljövendõ Világban fog megtörténni.

De olyasmiben, hogy Menny, Pokol, nem hiszünk.

2023. márc. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, bocsi, elfeledtem: a Talmud-idézet helyét nem tudom fejbõl, de ha elmégy a Dob utca - Rumbach utca sarkára, ott van egy kb fé v egész házhelynyi kis tér, a tûzfalon egy plasztika, asszem Karl Lutz emlékmû, a földön pedig ez az idézet, ha igaz, hellyel együtt.

Biztos, hogy van, a Mishnában is, a Babyloni Talmudban is és a Jeruzsálemi Talmudban is.

2023. márc. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!