Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ferenc pápa 10 éves szolgálat...

Ferenc pápa 10 éves szolgálat (2013-2023) után még lehet újra 10 évig (2023-2033) katolikus egyházfő?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem, akkor ki lenne/lehetne az utódja?

2023. márc. 9. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Élethosszig tart.
2023. márc. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Főleg az egészségi állapotára gondoltam...
2023. márc. 9. 19:14
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Valószínűleg nem fogja még tíz évig bírni.

Utána jezsuita, néger vagy dél-amerikai pápa valószínű. Lehet, hogy ezt mind egyszerre.

2023. márc. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%

Bal liberális. A CIA titkos szolgálat által kinevezett Pápa. joseph ratzinger benedek pápának nem véletlenül kellett lemondania. Ő ugyanis megakarta tisztítani az egyházat. Ferenc Pápa engedelmeskedik az USA CIA titkos vezetésének a politikai bal liberális uralomnak, jóváhagyva minden isten ellenes dolgot. LMBTQ illegális migráció stb.


Nem fogja sokáig húzni. A hazugság álnokság hamisság kikészíti az embert. Ferenc Pápa is így fog járni. Utódjának már semmi köze nem lesz az igazi keresztény valláshoz, legyen az Európai vagy arab vagy stb. más származású.

2023. márc. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom mennyire bírná még 10 évig. Szerintem nem fogja, de ezt majd döntse el az Úr, hogy mikor szólítja magához. Ha pedig lemondani szeretne mondjon le - bár szerintem egy pápa legyen haláláig pápa,ugyanis élethosszra választják meg (de ez csupán az én véleményem). Van egy magyar bíboros, Erdő Péter. De ha lemond Ferenc pápa, biztosan nem fogják megválasztani őt, ugyanis már hetven, és nem hiszem hogy ha két idősen megválasztott pápa lemond "egymás után", akkor megválasztanak még egy 65 feletti pápát. De persze ha nem mond le, hanem meghal "Feri", akkor sem valószínű hogy Erdő Péter pápa lesz
2023. márc. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

"Főleg az egészségi állapotára gondoltam..."


Ez kizárólag rá és az orvosára tartozik.

Valaki bőven elél 90 évig, persze egészségügyi bajokkal, de amúgy korához képes jó kondícióban, lásd nagyapám, más meg nem és nem gondolná senki betegnek, egyszer csak megáll a szíve.

Majd a Jóisten eldönti, hogy mennyi időt enged Ferenc pápának itt a földön.

Hogy ki lesz az utódja: akit a konklávé megválaszt.

2023. márc. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!