Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Református temetés rövidebb...

Református temetés rövidebb mint a római katolikus, vagy görögkatolikus?

Figyelt kérdés

2023. márc. 10. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem hosszabb.
2023. márc. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak azért gondolnám hogy rövidebb, mert minden más esetben rövidebb egy refi esemény egy katolikustól.
2023. márc. 10. 21:26
 3/6 Prókátor ***** válasza:
77%

Hallomásból: görögkatolikus 1,5-2 óra.

Tapasztalat: református min. 1 óra, és nagyon csapongó, és sokszor unalmas.

Tapasztalat: római katolikus 30-40 perc, és mindig egyforma.

2023. márc. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Voltam már református temetésen, semmivel se éreztem rövidebbnek, ráadásul már túl sokan beszélt a refi lelkész. Nagyjából elmondta az elhunyt egész életútját, de semmivel se éreztem meghatóbbnak, mintha semmit se mondott volna róla. Kicsit mesterkélt is volt úgy, hogy ha jól tudom, sose találkozott az elhunyttal élve.
2023. márc. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mamikert ***** válasza:
100%
A református temetés a ravatalozóban kb. fél óra prédikációval, énekekkel együtt. A sírnál pár perc. A görög és római katolikus szertartás hosszabb szokott lenni, több bennük a kötött szöveg.
2023. márc. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"minden más esetben rövidebb egy refi esemény egy katolikustól."


Igen? :D


Amúgy ezt szerintem két dolog nagyban befolyásolja: mennyi ideig tart a prédikáció és milyen messze van a sírhely.

Az elmúlt hónapban sajnos két temetésen is voltam: az egyik görögkatolikus, a másik református volt. 1 óra 10 perc volt a görög, de ebből vagy negyed óráig mentünk a sírhelyig. 45 perc volt a református: itt viszonylag közelebb volt a sírhely.

Szóval nehéz így megsaccolni.

2023. márc. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!