Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jw.org miért nem megbízható,...

A jw.org miért nem megbízható, ha minden állításukat tudományos, illetve komoly bizonyítékokkal alátámasztják?

Figyelt kérdés

Mindig egy rakat könyvet megjelölnek forrásként.


Akkor mégis miért tartják sokan hiteltelennek? Már ha meglátják a webcímet, el sem olvassák.



2023. márc. 11. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Mert a rakat konyvet is mind ok maguk irtak, igy azok nem minosulnek hiteles forrasnak. Kb. mintha azzal akarnam bizonyitani hogy 2x2=5, hogy mar tegnap is leirtam tehat van ra hivatkozas, igy mivel 2x is le van irva, tuti igaz.
2023. márc. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Tudományos bizonyítékaik például pont nincsenek. Tudományos szakszavakkal teletűzdelt okoskodásokat gyakran találni, de az se nem tudományos, se nem bizonyíték.
2023. márc. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Nekem az is furcsa, hogy ezeket az állítólagos tudományos, komoly bizonyítékokat is folyamatosan manipulálják... Szerinted miért teszik ezt kérdező?


Amúgy rendkívül tudományos, komoly bizonyítékokkal alátámasztott hülyeségeket ezotériások is szoktak hozni és konteósok is :)

2023. márc. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Lucifer-666 ***** válasza:
82%

Ilyen "tudimányos" hazugságokat én is tudok gyártani. Jézus pl. támogatta a bigámiát és a pedofíliát, amiket a mennyi élvezethez hasonlított:

"– Engedjétek hozzám jönni a kisgyermekeket, és ne tiltsátok el tőlem őket, mert ilyeneké a mennyek országa!"

Máté Evangéliuma 19, 14

2023. márc. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3.

Miért? Nem szó szerint idéznek?

2023. márc. 12. 10:58
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5

Nézd én a Bibliából szó szerint tudom neked idézni, hogy "nincs Isten", csak azt nem mutatom meg, hogy előtte az szerepel, "esztelen ezt mondja szívében". Ugye eléggé szó szerint idéztem neked? :)

2023. márc. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Látod? Ott van a szemük előtt mégis megoldják annyival hogy biztos ők írták.

Van olyan amikor egy régebbi őrtoronyra hivatkoznak, de tudományos könyveket pl pont nem írnak:D

2023. márc. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!