Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan válhatok reformátussá,...

Hogyan válhatok reformátussá, ha római katolikusnak lettem keresztelve?

Figyelt kérdés
Mit kell ehhez tennem?

2023. márc. 12. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Megkeresel egy református papot, ő majd elmondja.
2023. márc. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Ilyen is van? Úgy tudtam, a protestánsok szoktak átigazolni hozzánk. És miért akarsz átmenni?
2023. márc. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

2.

rengetegen vannak, csak gondolom, nalatok ezt nem tudatositjak

2023. márc. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

2. voltam. Nálunk egyáltalán nincs szó erről, se a kat=>prot, se prot=>kat váltásról. Csak néhány híres embernél tűnt fel nekem, hogy olyan van, hogy refiből katolikus lesz, de fordítva nem láttam, kivéve persze Luthert :D. Akkor úgy tűnik hogy mégis van. Valahogy életszerűbbnek tűnt az, hogy valakit a kissé szikárabb, értelmiségibb jellegű protestáns vallások valamelyikében nevelnek fel, és felnőttként jobban megtetszik neki a katolikusság.

És miért szoktak átmenni reformátusnak az emberek?

2023. márc. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ők is reformátusok lettek:

[link]

2023. márc. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

4.

3. vagyok

Erre nem tudok valaszolni, de erdekes kerdes, biztos mindenkinel mas. Pl. amiatt, hogy a katolikus vallas tul szigoru, rengeteg szinte betarthatatlan vallasi es erkolcsi eloiras van, ami buntudatot kelt.

Mig a reformatusok sokkal nagyobb egyeni szabadsagot adnak abban, hogy mirol mit gondolsz, nem kotelezo templomba jarni, nem kell gyonni, aldozni (urvacsorat vehetsz, de nem kotelezo, hiszen azt csak egy szimbolikus megemlekezesnek tartjak), nincs bojt, a lelkeszek ugyanolyan emberek, mint mindenki mas. Meghazasodhatnak es gyerekeik lehetnek, nok is lehetnek lelkeszek. Gyonas nincs, hiszen Istennel beszelhetsz kozvetlenul, nem kell kozvetito pap, sot, szentekre, Maria kozbenjarasara sincs szukseg. Nincs olyan, hogy nagy bun, kis bun, halalos bun. Nem bun elvalni, fogamzasgatlast hasznalni. Nincs oltar, nincsenek ritualek pl. keresztvetes, nincs liturgia. A hangsuly a Biblia olvasason es a templomban az igehirdetesen van. Szoval ahogy mondod, kicsit ertelmisegibb, iskolasabb, nem annyira misztikus. Van, akinek ez jobban tetszik, vagy valami megsebezte a katolikusoknal.

Erdemes lenne ezt egy kulon kerdesben feltenni, hatha jonne valasz erintettektol. Vagy akar a kerdezotol.

2023. márc. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5.

de ok nem reformatusok "lettek": Orbant reformatusnak kereszteltek, a feleseget katolikusnak, es mint sok mas vegyes hazassagban, azt csinaltak, hogy a lanyokat az anya, a fiukat az apa felekezeteben kereszteltek meg.

ugy tudom, ok sokaig nem hittek, templomi eskuvojuk sem volt. Az elso (ket?) gyereket Ivanyi Gabor egyhazaban kereszteltek es talan egyhazi eskuvojuk is ott volt, majd valtottak a tortenelmi egyhazakra, ahova a keresztseg alapjan tartoztak, es ott gyakoroljak a vallast

2023. márc. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kerdezo: a keresztsegedet elfogadjak, de valamilyen tanfolyamra kell jarnod es a reformatus egyhaz szabalyai szerint konfirmalnod, az lesz az atteres.

Hogy mennyit kell tanulnod, a lelkesz megitelesetol is fugg. Ha ugy latja, sokat tudsz, tisztaban vagy a dolgokkal, akkor lehet, hogy par sima beszelgetes is eleg. De ha nem, vagy o olyan tipusu, akkor a felnott keresztsegben / konfirmalasban resztvevok tanfolyamara kell jarnod.

Ezert mindenkeppen keresd meg annak a templomnak a lelkeszi hivatalat, ahova tartozni szeretnel, kerj egy idopontot (email-ben vagy telefonon is lehet), es majd ok elmondjak. A templomnak valoszinuleg van honlapja, es ott talalod az elerhetoseget.

Addig is nyugodtan jarhatsz katolikuskent istentiszteletekre, csak ne vegyel urvacsorat. Igy megismerheted a vallast, az enekeket, a lelkeszt es a tobbieket.

2023. márc. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Kadves válaszolók: a politikát hagyjuk már ki, mert arra van másik rovat!

Kedves kérdező: ha a katolikus rituálékon(első áldozás, bélmálkozás...) túl vagy, akkor a konfirmáció nem lehet kihívás. A lényeg az Jézus szeretetének elfogadása és cselekedeteid aszerinti vezérlése. A lelkészek általában nyitottak és kedvesek, segíteni fognak.

Áldást és békességet kívánok mindenkinek!

2023. márc. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
19%

"ha a katolikus rituálékon..."

Azok nem rituálék, hanem szentségek, én nem láttam, hogy a katolikus hozzászólók például hercehurcának vagy bármi másnak nevezték volna a konfirmációt. Legalább ennyi illedelem szorulhatna belétek reformátusokba is. :)

2023. márc. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!