Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit mond a judizmus? Meg...

Mit mond a judizmus? Meg lehet ilyenkor a Tórát tagadni?

Figyelt kérdés
Ha például éhezés van és csak nem kósert lehet enni (például sertést), akkor meg szabad enni? Vagy ha szombatot kell szegni valami miatt? Esetleg nem lehet imádkozni naponta 3-szor? Ezért később kell vezekelni vagy ha jogszerű volt, akkor el van felejtve és kész?

2023. márc. 13. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az Élet mindenek felett. Semmilyen szabályba nem kell belehalni, sőt. Nagyon inhumánus lenne az életet alárendelni a vallásnak, ez nem jellemző a judaizmusra.
2023. márc. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Talmud - Moed rend, Yoma traktátus 83a oldal, Mishna (Soncino angol fordítás):

... every danger to human life suspends the [laws of the] sabbath ...

... az emberi élet minden veszélye felfüggeszti a szombat [törvényeit] ...

Az eredeti héber-arameus szöveg; [link] ; itt azt kell keresni, hogy דף פג,א משנה

2023. márc. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ha jól tudom, a zsidóságban nincsenek egységes álláspontok, inkább vélemények. Egy biztos, az élet parancsa felülírja a vallási parancsokat. Akikről én olvastam, azok egy esetben mondják, hogy jobb meghalni, mint megtenni: ha valaki Isten megtagadására akar kényszeríteni bennünket.
2023. márc. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!