Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténységen belül...

A kereszténységen belül hányszor lehet egyházat váltani?

Figyelt kérdés

Szívesen kipróbálnék mást is. Gondoltam a reformátusra térnék át először, konfirmálnék is, majd evangélikus lennék, baptista, pünkösdi, végül az orosz ortodox kereszténységet venném fel, a Vízkereszt ünnepük kifejezetten tetszik.

Mindenhol végigcsinálnám a teljes beavatási folyamatot, hogy lássam is mennyire más, nem csak a misére ülnék be.


Mindezek után, évekkel később, ha egyiket sem érzem magaménak, áttérhetek vissza é a római katolikus egyházba?


Hitgyülis nem lennék, se nem mormon, sem adventista, se jehova t.-i.



2023. márc. 14. 23:32
 1/9 Lucifer-666 ***** válasza:
53%

Nem lehet. Választanod kell Isten és a Mammon közül. A pokolból sem lesz visszaút...

Ez nem hobbi.

2023. márc. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Igy, ahogy leirod, sehanyszor, es nem is komolyan kerdezed te ezt.

Olyan templomba mesz istentiszteletre /misere, ahova akarsz, de az egyhaz tagjanak lenni egy kicsit mas dolog.

Ez olyan, mintha azt kerdezned, hogy eloszor nemet allampolgar lennek, utana orosz, aztan tanzan, aztan kolumbiai (mert izlik a a kavejuk nagyon), es mindezek utan, ha egyik sem tetszik, lehetek ujra magyar allampolgar?

Ha valamelyiket nem erzed magadenak, abba hogyan akarsz atterni? Gondolod, erre nem jonnek ra? Tartjak egymassal a kapcsolatot: volt itt egy no, akit aldasos internetes tevekenysege miatt a szulovarosaban minden templombol kitiltottak, ahova reformatuskent jart, az ortodoxok, a katolikusok stb., a labat sem tehette be.

2023. márc. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Miért kell a megszámlálhatlan keresztény felekezet valamely tagjának lenni ahhoz,hogy hihess valamiben?Fontos a közösséghez tartozás?Mit gondol rólad a falu népe?Ha nem pénzeled a papokat,akkor nincs üdvösség?Ki lehet a templomokból embereket tiltani?

Már a középkor embere is rájött látván, hogy bár a templomokban együtt ült a hatalmasokkal, jelezvén isten előtt mindenki egyenlő, de látta azt is, hogy míg a papi méltóságok az urakkal tovább fényességben pompáztak, neki a nehéz munka és a különböző terhek elviselése maradt, mikbe az egyház felé fizetett adók is beletartoztak.

Nem csak a hatalomról szólt mindig ez az egész?

2023. márc. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy megismerkedj egy-egy felekezettel, nem kell "végigcsinálni a beavatási folyamatot", hanem meg kell ismerkedni az egyházzakkal és a tanításaikkal, és ahol leginkább otthon érzed magad, ott érdemes elköteleződni.
2023. júl. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 IstenGyermeke1 ***** válasza:
Bárhányszor, ha komolyan gondolod. A Katolikus Egyház szívesen fogad embereket más felekezetekből is
2023. szept. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Bármikor bele nézhetsz a másikba, én például így lettem született (baba korában keresztelt) katolikusbol majdnem Jehova tanúja, de sok mindennel nem tudott az agyam logikát fogni, derült égből villàmcsapàskènt került közel hozzám az Iszlám, és így lettem muszlim.

Ha érdekel, nézz utána bármelyik felekezetnek, de csak akkor dönts hogy melyiket választod, ha biztos vagy benne.

2023. szept. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem igazán ertem az okokat,de európában kezd nagyon jellemző lenni az,hogy az útkereső keresztények átváltanak iszlámra.
2023. szept. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7. Nem véletlen. Oké, sok olyan nő van aki a külföldi férje miatt.. de sokan a válás után is megtartják a vallásukat. Én például 21 éves vagyok, és férfi nélkül lettem muszlim. A családom kis része katolikus, normálisan megvagyunk együtt. Hiszen ők is istenhívők. :)
2023. szept. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha kezeltek már Skizofréniaval menj vissza, mert újra kiújult.. :(
2023. okt. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!