Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Ószövettség és az Újszövett...

Az Ószövettség és az Újszövettség (és a Korán) Istene biztos, hogy egy és ugyanaz?

Figyelt kérdés
Mit mondanak erre a zsidók, keresztények és muszlimok? Nem zárja ki egymást a 3 Istenkép?

2023. márc. 15. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Az Egy Isten, az egy Isten, mindegy milyen vallás. A kereszténység picit más, a katolikusok megváltoztatták az istenképüket, de maga az Új Szövetség Istene az azonos az Ó Szövetség Teremtőjével. Jézus soha nem imádkozott az Atya, Fiú, Szentlélek Istenhez, sem angyalok és szentek közbenjárását nem kérte, kizárólag az Atyához imádkozott.

Tehát a fő kérdésedre a válasz egyértelműen igen, a kiegészítésül leírt kérdésednél már picit árnyaltabb a kép.

2023. márc. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
7%
Az Ó és Újszövetség Istene ugyan az! A muszlim istenség nem!
2023. márc. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A zsidók, keresztények és muszlimok ugyanabban az Istenben hisznek. Az alap közös, viszont mindhárom vallás picit más szemszögből közelíti meg a vallást, mint ahogy fentebb is írták már, például Jézus szerepe: a zsidók nem fogadják el Istenként, nem ő a megváltó, a kereszténység Istennel egyenrangúnak tekinti, az iszlám pedig szintén csak egy prófétakánt kezeli őt.

Én muszlim vagyok, szerintem nem zárja ki egymást a 3 vallás, csak mindnyájan egy kicsit másképp gondolkozunk, másképp látjuk a dolgokat.

2023. márc. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Zsidó vagyok, szeintünk, amennyire tudom, az Ószövettség és a Korán Istene biztos, hogy egy és ugyanaz. A rabbi és a muszlim vallási vezetõk kölcsönösen elismerik egymás vallását VALÓDI egyistenhitnek.

A kereszténységben a Szentháromság problémás.

2023. márc. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az Ószövetségben Istenre Jahve (Adonáj=Úr), vagy Él (Elohim=Isten) néven hivatkoznak. Az Újszövetségben pedig a kurios, vagy a Theos név van, ami az előző kettő görög megfelelője.
2023. márc. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!