Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus (Krisztus) születési...

Jézus (Krisztus) születési neve micsoda az Újszövetségben írtak alapján, hogyan van leírva és milyen nyelven? Arám, héber vagy ógörög?

Figyelt kérdés
Nem a Krisztus kifejezésre vonatkozik a kérdés, hanem a születési nevére.

2023. márc. 19. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Jézus a születési neve, mivel az Újszövetséget görögül írták, így neve is annak megfelelően lett leírva.
2023. márc. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Mindent magyarul irtak le.
2023. márc. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hogy érted?
2023. márc. 20. 08:36
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
A Biblia az a magyar történelemről szól. Magyarok irtak. És az összes többi mitológiai könyv is a világon. Jézus is magyar volt magyarul beszélt. Egyébbként is az volt a hivatalos állami nyelv.A Bibliába csak azok vannak akiknek magyarok voltak az ősei, apjuk különben nem kerülhetett be vagy esetleg magasabb rangú, de mindenféle képpen magyarnak kellett lenni. A zsidok meg a frigyladat se látták életükbe. A magyarok csak nekik atirtak, mert genhibasak voltak és ez segített rajtuk.Azok a zsidok golyok voltak.A goly csak azt jelenti , hogy nem tudtak beszélni, nem tudtak kik a szüleik és a szüleik megoltek a gyerekeiket kolykeiket akik magyarnak vagy isteneknek születtek. Gólya hozta őket. A magyarok atortak a neveket meg egy kicsit a tortenteket. A mostanit ezek a golyok irtak át a magyarok parancsara a gyermekeiknek akik utána kiirtottak őket pénzért és azt hitték, hogy az orszag is az övéké, mert szabadon mozogtak benne. Ők most a palesztinaban élő öregek.
2023. márc. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

héberül

Yeshua ibn Yosif


Yeshua (Jesua) a Jézus férfinév eredeti alakja. Szokás szerint hozzátették az apa keresztnevét. Ha hivatalosan a családjába fogadta, akkor eltekinthetünk attól, mert ebből a szempontból nem számít, hogy József vér szerinti apa volt-e. Az ibn előtag olyan, mint az oroszoknál az -ovics.


Ha ez sem lett volna elég, akkor a család szakmája szerint különböztették meg, tehát Jézus, az ács József fia.

2023. márc. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van.

Yeshua ben Yosef haNotzri. Azaz jézus józsef fia a názáreti.


Jeshua= Görög Iesous= újgörög Jesous= magyar Jézus

2023. márc. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én úgy hallottam még pár éve a hittantanáromtól amikor megkérdeztük tőle, hogy akkoriban az egyszerű embereknek nem volt vezetéknevük, és azt a helyet adták vezetéknévnek ahonnan származtak. Jézus esetében ez a Názáret --> Názáreti Jézus. Az, hogyha egy városban több ugyanolyan nevű volt.. nem tudom, nem vagyok szakértő, csupán így hallottam :D
2023. márc. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!