Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok, tudnátok segíteni...

Muszlimok, tudnátok segíteni abban, hogyan juthatnék hozzá a szunnákhoz, hadiszokhoz?

Figyelt kérdés

Egy ideje elkezdtem olvasni a Kegyes Koránt, és érzem hogy jó amit tanít, ezért egyre többet olvasok magáról az iszlám hit többi részéről is. Hogyan lehetséges hozzájutni a szunnákhoz, hadiszokhoz? Lehetőleg magyar nyelven, de ha más nincs, jó az angol is. Az arab nyelvet sajnos nem beszélem.

Előre is köszönöm a segítséget :)



2023. márc. 28. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom miből gondolod, hogy csak a muszlimok tudják, hogy honnan lehet beszerezni az autentikus hadísz gyűjteményeket.

Ha jó az angol is, akkor itt keresgélhetsz: [link]

2023. márc. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy csak a muszlimok tudják, csak azt gondolom, ők tudják legjobban melyek a hiteles források, írások, hisz ők azok akik leginkább követik az előírásokat. De köszönöm a linket :)
2023. márc. 28. 10:31
 3/8 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

Azért szeretném meg jegyezni hogy fentartással kell olvasnod ezeket.


Lehet hogy néhány történet inkább az akkori (vagy késöbbi) arabok gondolata.


De amugy meg üdv köztünk.

2023. márc. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3-as!

Te beszéled az arab nyelvet, vagy angolul/magyarul olvasod a Koránt és a többi iratot?

2023. márc. 28. 17:54
 5/8 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

Magyarul, sajnos az arabot nem vágom annyira.


De törökben viszonylag jó vagyok.

2023. márc. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom ha a hadiszokat olvasod, a Korán legyen az alapod. Ahhoz igazítsd, legyen a Korán a szűrő. Ami ellentétes a Koránnal azzal ne is foglalkozz.
2023. márc. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Gondolom magyarul nincs kiadva csak az a 40 hadisz, amit a Magyarországi Muszlimok Egyháza fordított ugye?
2023. márc. 28. 20:03
 8/8 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

Sajnos.


Bár az islamhouson én fel fedeztem néhányat.

2023. márc. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!