Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az úr Jézus Krisztusnál...

Lucifer-666 kérdése:

Ha az úr Jézus Krisztusnál van az idvesség egyetlen kulcsa, akkor az ateisták miért olyan makacsok, hogy elutasítják?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 5. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Az ateisták nem hisznek az "üdvösség" nevezetű baromságban - ezért számukra nem téma az "egyetlen kulcsa" sem. Viszont makacsul ragaszkodnak a valós tudáshoz és emberi értékekhez, melyeknek a vallásos világnézetek az ellenlábasai.
2023. ápr. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Mert nem érdekli őket. De számtalan oka lehet amiért valaki ateista vagy más vallást követ. Hisz ha valaki Buddhában hisz, hozzá imádkozik akkor ő is elutasítja Jézust. Engem pl: az egyistenhitűség nem tud vonzani, inkább az ókori vallások hitvilága ( vagyis a sokistenhívőség) ( görög, egyiptomi stb), ez is egy, amiért én nem vagyok keresztény. De a Biblia egy roppant nehéz olvasmány, főleg hogy olyat is hallottam hogy nem kell szó szerint értelmezni, több értelme van. Nem mindenkinek jön be ez a vallás, vagy maga az hogy egy felsőbbrendű lényt Istenítsen.
2023. ápr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%

Csak akkor érdemes erről vitázni ha az ateista elolvasta és megértette a Bibliát vagy legalább a négy evangéliumot.


Honnan tudná ki Jézus Krisztus, mit mondott, mit tanított?


A Biblian kívül nevetségesen laposan van beállitva Krisztus itt ott.


Hogyan higgyen, ha nem ismeri?

2023. ápr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Tudtam én, hogy nem egy keresztény tette fel a kérdést, hanem egy troll. Szia Luci.
2023. ápr. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

3-as: elolvastam elöször a négy evangéliumot, utána az egész ószövetséget, és egyértelmü lett számomra, hogy az egész csak mese, semmi valóságos alapja sincs, nem is lehet.

Éppen azért nem hihetem el, mert amit ott írnak, az lehetetlen.

2023. ápr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

"A Biblian kívül nevetségesen laposan van beállitva Krisztus itt ott."


Nyugi, a Bibliában is.

2023. ápr. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 qkker1 ***** válasza:
81%
Nem hiszek az ilyen kitalációkban, mint üdvösség.
2023. ápr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

A halhatatlan lélekben sem hiszek. Akkor milyen üdvözség miatt kéne aggódnom?


Egyébként nem csak az ateisták nem követik Jézust, hanem mindenki aki nem keresztény és még sok keresztény sem.

2023. ápr. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Lucikám, kezdesz megint nagyon kétségbeesettnek tűnni.

Vigyázz magadra!

2023. ápr. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
37%
Nem utasítják el. Nem lehet a valósi krisztust elutasítani és az egyházak elutasítása keresztényi, krisztusi dolog, szóval jó. Istent élteti, mert az egyházak istent káromolják a létükkel.
2023. ápr. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!