Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy megy egy református...

Hogy megy egy református keresztelő ha nem kisgyerek vagyok? (Sajnálom, elég buta kérdés)

Figyelt kérdés
Annyi lenne a kérdésem hogy van valami eltérés a baba és a kamasz keresztelő közt? Mire készüljek? (Én szeretnék megkeresztelkedni, nem most, de hamarosan igen, már a lelkésszel is egyeztettünk)

2023. ápr. 5. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ez akár egy éves felkészülést is igényel, ezért mindent el fog mondani ez idő alatt.
2023. ápr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!:) Még sosem voltam keresztelőn ezért fogalmam sem volt hogy mennyi idö felkészülni/ mit fognak elmondani
2023. ápr. 5. 21:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Es miert pont reformatus leszel? Fogsz jarni minden vasarnap templomba?
2023. ápr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már rég óta járok, de kiskoromban a szüleim nem kereszteltettek meg, mondván hogy ha nagyobb leszek eldönthetem.
2023. ápr. 7. 17:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Különlegesen korrektek szüleid!


A Bibliában előforduló összes keresztelés a hívő ember hite vallomása után és alapján történt teljes bemerítéssel és sosem meghintéssel. Nyilván,ez nem történhetett meg csecsemők esetében,hisz erre nincs képességük.


Mára-talán dr Szatmári református professzor szolgálata nyomán-református lelkészek is végeznek bemerítéses keresztséget. Ha ez érdekel,írok erről bővebben.

2023. ápr. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5

Mi a helyzet azzal a jó néhány esettel, amikor az apostolok a teljes háza népét megkeresztelték a megtérőknek, ahol bizony voltak gyermekek is nagyon nagy valószínűséggel.

Valamit rosszul tudtak az apostolok, hogy ezt megtették?

2023. ápr. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6. válaszoló!


Ha ismernéd a Péter kora kultúráját,nem kérdeznél butaságot!

A "háza népe" kifejezés a 12 évesnél idősebbeket jelöli abban az időben.

2023. ápr. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A "háza népe" kifejezés a 12 évesnél idősebbeket jelöli abban az időben."

Idéznéd a Bibliából? Mert nekem nagyon erőltetett belemagyarázás.

2023. ápr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!