Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Alapítanátok gyülekezetet? Ha...

Alapítanátok gyülekezetet? Ha igen, milyet és milyen céllal?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 25. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Igen! Ateistát, ahol észérvekkel megvitatnánk, hogy nincs isten. És vasárnap délben mennék becsöngetni házakhoz, hogy terjesszük a józan észt. Lennének kis újságjaink is, pl Fizika alapismeretek, Gondolkodjuk logikusan, és hasonló címekkel. És ezeket is mindenki postaládájába betuszkolnánk, ha kéri, ha nem.
2023. ápr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Hogy meggazdagodjak, mint az összes többi egyházi vezető is tette.
2023. ápr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne pofám hozzá akkor igen. Célom lenne a szerencsétlen követőim havi fizetésének egy bizonyos részét az érdekkörömbe helyezni.
2023. ápr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha alapítanék, akkor anyagi okokból kifolyólag tenném, mert nagyon jól lehet vele keresni. Van némi teológiai tudáson, jó retorikai készségem, szóval simán tudnék alapítani egy gyülekezetet, ami havonta jól termelne nekem.


Viszont nem fogom megcsinálni, mert nem akarok prédikátorként elterjedni a köztudatban, ateista vagyok.

2023. ápr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Meg nem akarom átverni a naiv hiveket sem. Ennél azért emberségesebb vagyok.


#4 voltam.

2023. ápr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon megszorulnék pénzügyileg, akkor lehet egy karizmatikus gyülit alapítanék. Ha fele annyira válik be, mint néhányaknak, akkor is hülyére keresném magam.
2023. ápr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Lucifer-666 ***** válasza:
100%
Én iskolát alapítanék egy tengerpart mellett.
2023. ápr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ha alapítanék gyülekezetet a sivatagi atyák tanításait és életmódját utánoznám nyilván a mai városi körülményekhez igazítva.
2023. ápr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen. Több célból is:

- Hogy ne kelljen adózni (mert az egyházaknak nem kell)

- Hogy végre egy gondolkodáson alapuló hitrendszert hozhassak létre, ahol nem a bigott hitre és agymosásra alapulna a vallás, hanem a logikára és ahol nyitva lehessen hagyni kérdéseket azzal, hogy nem tudjuk, mert túlmutat a mi világunkon.

- Hogy az embereket ne a kapzsiság vezérelje, hanem az egymás tisztelete

- Hogy szabadon élhessünk, a természettel összhangban, prüdériák nélkül, meztelenül, szabadon, szeretetben, és bármit megtehessünk, amivel nem ártunk másnak.

- Stb.

2023. ápr. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!