Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg kell gyónnom, ha maszturbá...

Meg kell gyónnom, ha maszturbáltam? Áldozhatok?

Figyelt kérdés

Szerintem nem bűn igazából, és nem is bánom annyira, senkinek nem ártottam, ha pedig meggyónnám, mint egy olyan súlyos bűnömet, amit teljes és tiszta szívemből, rettenetesen bánok, akkor hazudnék. Ha jól tudom az egyházak, köztük a görög és római katolikusok (ugyanúgy a pápa alá tartoznak, csak a görögkatolikusok szertartásai, templomai, hagyományai az ortodoxokéra hasonlítanak, maga a hit viszont szinte teljesen azonos) szerint sem bűn, csak a jelenlegi állás szerint "súlyosan rendetlen cselekedet", de egy kérdés elbizonytalanított ezen az oldalon: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Fiatal fiú vagyok, a szervezetem kb. egy hormonbomba most. Nem hinném, hogy ennyire súlyos lenne. Sőt, ha jól tudom egészséges a prosztatára.


Mit gondoltok? Mi a hivatalos álláspont? Ha úgy áldoznék, hogy ezért külön nem megyek el gyónni (más bűnöm igazából nincs is, vagy ha van az is max. olyan, mint a kegyes hazugság vagy a türelmetlenség), akkor azzal nagyon súlyos szentségtörést követnék el?



2023. máj. 7. 01:11
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
49%
Én sosem gyóntam meg, pedig igen keresztény vagyok. Sőt volt már hogy Jézura gondoltam közben. Emberi természet. Számomra ez egy vallásos élmény volt. 41L
2023. máj. 7. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
30%
Semmit nem szabad szo szerint meggyoni. Max paraznalkodtam, ez belefer. Minden pap jelent. Nem szabad rossz helyzetbe hozni oket.
2023. máj. 7. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
79%
Biztos ami biztos alapon gyond meg.
2023. máj. 7. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Lucifer-666 ***** válasza:
22%
Én sem gyóntam meg soha, szerintem nem is kell. Az elsőt meg felpontoztam, mert őszinte volt.
2023. máj. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
36%

Igen, a kereszténység szerint súlyos bűn, a katolikusoknál meg kell gyónni. De hidd el, hogy rajtad kívül még annyian gyónják meg, hogy csak egy leszel a sok közül.


"Szerintem nem bűn igazából"

Hát nézőpont kérdése, más szerint iskolában lövöldözni se bűn igazából. Vagy sokak szerint Istent káromolni se problémás. Ez utóbbival még csak nem is ártanak senkinek sem.

2023. máj. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
33%

"más szerint iskolában lövöldözni se bűn igazából"


Most ez komoly? Ilyen párhuzam jut eszedbe? Hol írja a Biblia, hogy ne maszturbálj? A "ne paráználkodj" imperatívusza a házasságon kívüli szexuális kapcsolatra vonatkozik csupán. És ne mondd nekem, hogy a papok, akiknek te ezt meggyónnád, nem csináljuk maguk is.

2023. máj. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
24%

#6

Attól, hogy te vagy sokan mások is elkövetik az a bűnt, még bűn marad. Elég sokan káromkodnak is (látszik, hogy a másik példát szándékosan mellőzöd), még bűn marad a káromkodás.

2023. máj. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
33%

Úristen, hogy milyen korlátolt emberek vannak!

Egy friss felmérés szerint Magyarország lakosságának 62% hívőnek mondja magát, de csak 11% jár templomba. Itt a magyarázat.

Jó reggelt kívánok, ez a 21. század. Mindenki úgy és arra veri ki, ahogy és amire akarja.

2023. máj. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
55%

#8

Ez így van, de nem ez volt a kérdést. Azt sikerült elolvasni?

2023. máj. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem válaszoltam, de hogy egyértelmű legyen: a kérdező nyugodtan maszturbálhat, ugyanilyen nyugodtan áldozhat is, és nem kell a maszturbálást meggyónnia.
2023. máj. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!