Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mindig az a szerencsés...

Miért mindig az a szerencsés aki nem is hisz istenbe meg semmiben sem, aki meg hisz az meg szerencsétlen?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem hogy akik általában nem hisznek sok van köztük akinek csak megszületni volt nehéz. Hatalmas vagyonok leginkább szerencse által valahogy minden úgy alakul nekik hogy jó legyen. Ha meg már vagyon van akkor minden van. Én meg hiszek és egy rakás csőd az életem. Ez miért van? Elvileg aki mindent megkap az áldott és isten kegyelméből kapja meg de miért ha nem is hisznek Istenben? Akkor ez az egész tényleg csak egy nagy kamu lenne?? Nincs isten??

2023. máj. 9. 13:58
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Vannak ezek a tipikus emberek akik nagyon szerencsések ha bajban vannak is megmenti őket a szerencse valahogy minden jó nekik pedig ezek általában tényleg nem hisznek Istenben. Sőt ha elmondom hogy én hiszek röhögnek és bolondnak néznek.
2023. máj. 9. 14:00
 2/21 A kérdező kommentje:
Akkor miért kegyelmez nekik isten ha létezik? És miért nem annak segít aki tényleg hisz is benne?
2023. máj. 9. 14:01
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
Én nem hiszek Istenben, és ha akarom, akkor nem vagyok túl szerencsés.
2023. máj. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, te egyáltalán nem hiszel Istenben. A minimális tiszteletet sem adod meg. Isten nagy betűvel írandó.
2023. máj. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%

Kérdés melyik Istenről beszélünk itt?

A kereszténység Istenéről vagy egy teljesen más Istenről?

2023. máj. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
52%

Máté7-


13.

Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, a mely a veszedelemre visz, és sokan vannak, a kik azon járnak.

14.

Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, a mely az életre visz, és kevesen vannak, a kik megtalálják azt.

2023. máj. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
33%

6+ "Elvileg aki mindent megkap az áldott "


Tévedsz sátán is tud áldani. A forrás sosem mindegy a pénznek.


Azon túl, hogy Isten is tud úgy "áldani", hogy ne tudj megtérni, hanem csak a vagyonra, a pénzre figyelj(ez pl. ítélet)

2023. máj. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, Isten világosan megmondta a tanítványainak, hogy nem lesz könnyű, sosem könnyú. Jóbnak sem volt könnyű, és egyetlen valódi kereszténynek sem könnyű:


Mt 24,9

Akkor nyomorúságra adnak majd benneteket, és megölnek titeket; és gyűlöletesek lesztek minden nép előtt az én nevemért.



Isten a nehézségek miatt mindig kárpótól.


Jóel 2,25

És kipótolom néktek az esztendőket, a melyeket tönkre tett a szöcskő, a cserebogár és a hernyó és a sáska; az én nagy seregem, a melyet reátok küldöttem.

2023. máj. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
33%

8+ Arról se feledkezz meg, hogy a próbák jellemformálóak. Amik eleinte igen keservesek és nehezek tudnak lenni, később pedig örömforrássá válnak.


Tarts ki:)

2023. máj. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
42%
8+ Az a keresztény, akinek nincs harca, az nagy gondban van, valami nagyon nem úgy működik az életébe-és komoly önvizsgálatra van szüksége, már ha jót akar magának. Nincs valódi keresztény harc nélkül itt a földön.
2023. máj. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!