Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha veszek magamnak egy drágább...

Ha veszek magamnak egy drágább autót vagy biciklit az mennyire romboló hatású a közösségre vagy rám nézve?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyan negatív érzelmekre mint a másokban kiváltott irigység, szomorúság. Pusztán általam birtokolt tárgyakkal negatív energiák sokaságát indíthatom el, a nyugalom ellen hathatok.


Ennek a kérdéskörnek a keresztény vonatkozására lennék kíváncsi



2023. máj. 13. 19:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Olvasd el a 10 parancsolatot.


2 Mózes 20-

17.

Ne kívánd a te felebarátodnak házát. Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét, se szolgáját, se szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát, és semmit, a mi a te felebarátodé.


Valódi keresztény nem fog irigykedni, szomorkodni egy ilyenen. Ha hittárs az illető, akkor örülünk, és hálát adunk Istennek az áldásért, amit az illető kapott. Ha világi, akkor addig amig ki nem derül előttünk, hogy az ereete a tárgynak (honnan/kitől (melyik szellemiségtől) származik a pénz, amiből a kocsit vetted) addig tartózkodunk a hálaadástól.Ha kiderül és egyértelműen kiderül, hogy Istentőál akkor azért is hálát adunk. Ha viszont kiderül, hogy a másik oldal akkor semmit nem csinálunk.Hiszen tudjuk mi lesz utána..


Ha az lenne amit te írsz, sértenénk, és áthágnánk a 10 parancsolatot.

2023. máj. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
*eredete
2023. máj. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
1+ Semmi köze a közösségnek, hogy te áldást kaptál, ha csak nem kimondottan többek imádságának eredménye. Akkor is örülünk, hiszen Isten megint megnyilvánult:)
2023. máj. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Egy keresztény nem hivalkodik, nem vesz magának luxus autót, nem vesz magának sok milliós órát, stb... Hanem ha ilyen sok felesleges pénze van, akkor igyekszik segíteni azokon, akiknek nincs.


Ajánlom figyelmedbe például Teréz anyát, aki több ilyen drága luxus dolgot is kapott ajándékba (tehát még csak nem is vette), de ezeket árverése bocsájtotta és a befolyt pénzből a szegényeket segítette.


Nyilván ennyire az emberek többsége nem tudja követi Krisztust, de azért törekedni érdemes erre a szellemiségre.


Mit is mondott Jézus?

"Egy valami hiányzik még neked: add el mindenedet, amid van, oszd szét a szegényeknek, és kincsed lesz a mennyben; azután jöjj, és kövess engem!"

2023. máj. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
4 hamis prófétálás
2023. máj. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hogyha olyan drága dolgot vesz valaki ami javára van neki pl. egy drágább motort mert azzal kikerüli a dugót és használtan meg nem akart venni + másoknak is segít mert pl. mindig hazaviszi vele a szomszéd kisfiút az iskolából?


Vagy ha valaki vesz egy Ferrarit és megengedi hogy beleüljenek azok akik szeretnének?

2023. máj. 14. 10:22
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

#5

Jézus akkor hamis próféta volt? Mert Őt idéztem.


#6

Nem tudom mennyire örülnének a szomszéd gyerek szülei, ha valaki a gyermeküket motorral furikázná autók között szlalomozva. Ha én lennék az a szülő, lehet inkább bírósági határozatot kérnék, hogy meg se közelíthesse gyermekem.


Akinek pedig nincs pénze kenyérre, az nagyon nem fog azzal jóllakni, hogy beül a drága autódba.

2023. máj. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

7 Jézabel ugyan úgy tudja idézni a Bibliát, sőt sokkal jobban ismeri nálad-és mégis hamis.


Jézabeli ismérv is, benne van a Youtuibos tanításban amit feltoltam a legfrissebbe.:)

2023. máj. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

7 És még annyit: A Mindenható Isten nagyon sok embert áldott már, és gazdaggá tett.


Jób példája is mutatja, de ott van Ábrahám, ott van Dávid, ott van Salamon és a többiek.

2023. máj. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#8

Őszintén és komolyan kérdezem, neked mi bajod van?


Talán téged is érint Jézus szava?

"Egy valami hiányzik még neked: add el mindenedet, amid van, oszd szét a szegényeknek, és kincsed lesz a mennyben; azután jöjj, és kövess engem!"


Csak a benned tobzódó démonok háborognak ez ellen?

2023. máj. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!