Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallásos, hívő emberek...

A vallásos, hívő emberek miért nem hiszik el az ősrobbanást?

Figyelt kérdés

Biztos... Lehet, hogy keresztény pap fogalmazta meg, de attól még biztos jól ki is átkozza az egyház. Ellentétes azzal, hogy Isten bármit is teremtett volna. Itt, ezen az oldalon olvastam egy hozzászólótól, hogy olyan hülyeséget, még maga a pap sem mondhatott, hogy a kettő összeegyeztethető.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..



2023. máj. 21. 13:02
1 2 3
 1/22 Lucifer-666 ***** válasza:
15%
Mert Isten Ádámot és Évát teremtett az ötödik napon nem nagy bukkot.
2023. máj. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

#1.

Isten nem teremthetett ősrobbanással, mivel a kettő ellentétes.

2023. máj. 21. 13:16
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Az ősrobbanás korai elméletét Georges Lemaître (1894–1966) belga pap, a Leuveni Katolikus Egyetem fizika és csillagászat tanára dolgozta ki először 1931-ben „ősatom” név alatt.
2023. máj. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

#3.

De az alatt a kérdés alatt írta egy ateista hozzászóló, hogy annyira hülye csak nem lehetett a pap, hogy hitt abban is, hogy a világot Isten teremtette, és mindezt ősrobbanással, mert a kettő ellentétes.

2023. máj. 21. 13:22
 5/22 anonim ***** válasza:
96%
Lemaître atyát nem átkozta ki az Egyház. De biztos "jobban tudod". Ahogy azt sem fogod elhinni, hogy a keresztények túlnyomó részének (néhány kis jelentéktelen, ám igen hangos szektát leszámítva) semmi problémája nincs az ősrobbanás-elméletével.
2023. máj. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%
Én elhiszem. A 7 nap ami alatt megteremtette a világot, nem hiszem hogy 1 nap 24 órából állt. Inkább sok száz millió év ami alatt végbementek azok a természetes folyamatok amik következtében kialakult a Föld. Isten megpöckölte az első dominó kockát onnantól minden ment magától. Csak nekünk van előadva a nap, mert azt hogy 3 milliárd év fel sem tudja fogni az emberi agy.
2023. máj. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
28%
Miért kellene elhinni ez is csak egy elmélet a sok közül még ha általánosan ezt fogadják el a legtöbben.A semmiből nem jöhet létre anyag a világot egyedül csak Isten teremtette meg ezt kellene mindenkinek elfogadnia sci-fi gyártás helyett.
2023. máj. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Az ősrobbanás a vulgárteológia teremtés-koncepciójával ellentétes, a klasszikus teizmussal nem.
2023. máj. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

#4


Én ateista vagyok, de nem tartom elképzelhetetlennek, hogy egy pap az istenhitet és az Ősrobbanást is össze tudja egyeztetni. Lemaître egyszerre volt pap és fizikus, nyilvánvaló, hogy megvolt a sajátos nézete erről a témáról.

2023. máj. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
A keresztények többsége elhiszi.
2023. máj. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!