Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha megölöm a házamban lévő...

Ha megölöm a házamban lévő pókokat?

Figyelt kérdés

Bűnös vagyok Isten szemében?

Emberileg, élőlényileg könyörtelen vagyok? Szemét vagyok? Vagy ez az élet rendje, hogy elhunynak a rovarok, állatok és emberek?



2023. máj. 22. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha élvezed, akkor igen

Ha nem, akkor leszarja

2023. máj. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
88%
Ha normális ember vagy, akkor csak kidobod az ablakon, de az istenedet pont annyira érdekli, mint amennyire bárkit érdekel, hogy milyen istenben hiszel. Elég nagy probléma, ha isten szemétől függ a viselkedésed, mondhatni pszichopata hozzáállás.
2023. máj. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Melyik vallás szerinti isten?

Egyébként a pókok nem rosszfejek, ha az ablak közelében maradnak. Talán az egyetlen természetes ellenségei Magyarországon a címeres poloskáknak a pókok, más állat nem fanyalodik rá ezekre a büdösbogarakra. Mondjuk ha nagyon pofátlanul költöznek be a lakásba a nyolclábúak, olyan helyre is, ahova nem szeretnéd, van jobb mód is a távoltartásukra.

2023. máj. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megöli a pók az áldozatát a hálóban, akkor bűnös Isten szemében?
2023. máj. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Előző albérletemben egyszer pókhálóztam, amikor komolyabb nő jött hozzám, szúnyogokkal teli pókhálókat találtam minden sarokban. Jótékony lelkek. Ja, és ugyanúgy elűzik az egyéjszakás kalandokat a lakásból, mint a hangyák, csak kevésbé idegesítőek, mint a hangyák. A pókok a legjobb barátaim. :D
2023. máj. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#1 - Nem élvezem.

#2 - Nem vagyok vallásos, csak érdekelt, hogy a vallásos emberek szemszögéből bűn-e.

#3 - Nem szoktam bántani a pókokat általában, csak most nyomtam le egyet, ami az ágy alatt volt. Alapvetően nem zavarna, csak attól félek, hogy este megcsíp vagy a fülembe megy, és mennem kell a kórházba. Bár a csípés a legkisebb része a félelmemnek.

#4 - Az élelemforrás szerzés és a csak úgy megölés között van különbség. Bár nem tudom, nem vagyok vallásos.

#5 - Nálam is elkaphatná a legyeket és szúnyogokat.:D

2023. máj. 22. 16:53
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

A pókok a legjobb fej lakótársak. Csendben elvannak magukban, nem zavarnak, nem akarnak megenni, cserébe összeszedik azokat az idegesítő kis rohadékokat akik nem csendesek, zavarnak és időnként meg is akarnak enni.

Egy idő után azért néha sajátosan értelmezik kettőnk kapcsolatát és feszegetik a privát szféra határait, de akkor szépen visszateszem őket valamelyik sötét zugba és nem erőltetik tovább az ismerkedést.

Én soha nem bántanám őket!

2023. máj. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

#6 Jó, azért túloztam, egy egész forró nyár után volt három pókháló, amiben volt 5-5 szúnyog. Tehát 15 szúnyoggal-muslicával voltam nyugodtabb, attól még aktívan vadásztam nyitott ablakos éjszakákon a poloskákat. :D


Vallás szempontjából meg nagyon filozófia és felekezet kérdése, pont a múlt héten mesélte katolikus ismerős, hogy nagyobb erény pedofilnak lenni, de ezt meggyónnyi és soha nem kiverni kisgyerekre gondolva, mint ha valaki reflexből normális, mert a katolikus isten szemében nagyon jó dolog megtagadni a bűnös hajlamainkat, akinek nincs bűnös hajlama, az meg mehet a pokolba, mert túl könnyű az élete...

2023. máj. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Magasnak teszel jót, ha csak kidobod. Élve.
2023. máj. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fura ez az isten, hogy csak az embereket szivatja, noha elvileg ő teremtette az egéaz világot...
2023. máj. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!