Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van valamilyen nem szektajelle...

Van valamilyen nem szektajellegű online gyülekezet betegeknek,vagy olyanoknak,akik nem tudnak eljárni gyülekezetbe?

Figyelt kérdés

#betegség #online #gyülekezet #nem szektajellegü
2023. máj. 25. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

Nincs. A közösség nem valósulhat meg interneten keresztül. Ha valaki erősen korlátozott mozgásában, pl ágyban fekvő beteg, tőle nyilván nem elvárt a gyülekezet látogatása. De nálunk a templomba rendszeresen jár egy tolókocsis férfi is, aki nem tud felállni, de majdnem minden vasárnap ott van. Ismerek teljesen vak testvérpárt, akik szintén járnak templomba.

Ha valaki teljes mértékben korlátozott mozgásában, akkor hallgathat misét online, tv-n rádión keresztül is. Illetve minden településen a betegeket legalább nagy ünnepek előtt (sok helyen havi egyszer) kérésre meglátogatja a pap, elvégezhetik gyónásukat, áldozhatnak.

2023. máj. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Sok egyház közvetíti online bizonyos összejöveteleit, például a vasárnapi istentiszteletet, és sok egyházban vannak olyan házicsoportok, amelyekben online is részt lehet venni az általuk használt videoalkalmazáson keresztül (pl. skype, messenger, google meet, zoom).

A köznyelvvel megegyezően én csak olyan közösségeket neveznék szektának, amelynek a vezetője vagy vezetői annyira abnormális dologban hisznek, amely szemet szúr a józan paraszti ésszel rendelkező átlagembernek is.

Hallomásból nem nagyon lehet megállapítani, hogy mi szekta, és mi nem az, hiszen Jézust is sokszor mondták tévtanítónak, aki félrevezeti a népet, ördöngősnek, megbomlott értelműnek, varázslónek, szóval valamennyire meg kell ismerni őket, hogy ez megállapítható legyen. Másrészt attól, hogy egy egyház nem szekta, még lehetnek alapvetően téves tanításai, amellyel rossz irányba vezetik az embert.

üdv, a javuló Stefán

2023. máj. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Én a Dombóvári gyülekezet YouTube {dokk} csatornáját ajánlanám jó szívvel . Nekik jött létre kifejezetten azért csoportjuk hogy betegek idősek és magányosak egymásra találhassanak, egymásért imadkozhassanak. Szerintem van elérhetőségük a csatornán. Fel lehet venni velük a kapcsolatot.
2023. máj. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, teljesen megértelek.


Nemrég találtam rájuk:


[link]


Van mindenféle elérhetőségük, e-mail-cím, Facebook, YouTube, Zoom, stb.


Úgy tudom, hogy lehet ezekhez csatlakozni.


Még én sem tudok pontos részleteket, nincs tapasztalatom, csak nemrég kezdtem nézegetni az oldalukat.


Plusz van egy alkalmazás, amit le lehet tölteni, az a neve, hogy YouVersion. Innen legálisan letölthető pl több Biblia fordítás is és fel is olvastatható.


Valamint úgy láttam, hogy ha valaki beállítja, hogy hol keres gyülekezetet vagy ilyesmi, azt is lehet ezzel az alkalmazással keresni.


Ezt az alkalmazást még csak az előbb telepítettem, nekem az EFO Biblia fordítás miatt kellett.

De úgy láttam, sok más (rengeteg) funkció van, érdemes lehet Neked is megnézni, hátha találsz olyat benne, ami számodra fontos!

2023. máj. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"


Az Alabástrom Projekt minden szerdán este 20:00 órától online élőben jelentkezik be, melynek célja, hogy együtt dicsőítsünk, imádkozzunk és keressük Isten aktuális üzenetét. A dicsőítés alatt ZOOM szobában tapasztalt, önkéntes pásztorok és gyülekezeti szolgálók várnak téged, hogy egy bizalmas légkörben 2-3 fővel beszélgessenek veled és imádkozzanak érted.


Több info: alabastromprojekt.hu oldalon."

2023. máj. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!