Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egyház az oktatás és így a...

Az egyház az oktatás és így a gyerekek ellen van?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert az egyház megtiltotta a hittan tanároknak, hogy tüntessenek vagy bármi hasonló módon kiálljanak a gyerekekért és az országért.

2023. máj. 26. 08:36
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%
Forrás?
2023. máj. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyházról beszélsz? Az evangélikus egyház pl valamilyen formában csatlakozott a tüntetéshez, illetve hittan tanárok közül is tudok olyanokról akik kimentek tüntetni.
2023. máj. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Forrásom egy hittan tanár. Sajnos nem tudom őt linkelni.
2023. máj. 26. 08:56
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
És a hittan tanárod mégis mire alapoz ilyesmit?
2023. máj. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
93%

Akkor a hittantanárod valamit félreértelmezett. Több egyházi iskolában tanító ismerősöm van és nincs megtiltva semmi ilyesmi.

Megjegyzem volt tanárként, nem gondolom, hogy a gyerekek tudása és jövője szempontjából a tüntetés a megoldás. De ez csak az én magánvéleményem.

2023. máj. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
52%

A keresztény egyházak általánosságban emberellenesek, az embereknél a szervilis hozzáállást dicsőíti, míg a politikai megnyílvánulást elítéli. Ez már nagyon régóta így van, nem újkeletű.

Felesleges mindezt csupán az oktatásra leegyszerűsíteni. Úgy vannak vele, hogy a Mennyországban már nem fog számítani, hány diplomád van.

2023. máj. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
80%
Kamu!
2023. máj. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
67%
Tanítok hittant több iskolában is, nem tiltotta meg senki a tüntetést, de nem tudjátok mit? Biztos nem fogok kimenni egyre sem. Nem, nem vagyok kormánypárti. Van egy teológiai diplomám, van egy könyvelő irodám és mindemellett önismereti csoportokat is vezeték. A hitoktatás hobbi. Ennek ellenére a legtöbb állami iskolában úgy kezelnek minket a tanárok mint a selejteket, a tanáriba sem mehetünk be, van aki szóba sem áll velünk vagy szándékosan bunkó, keresztbe tesz, tisztelet a nagyon kevés kivételnek. A legtöbb órát folyosón, pincében vagy valami lyukban kell megtartanunk. Ezek után, minek?
2023. máj. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

4. Az egyházától.

Nem az én tanárom. Ismerösöm aki hittan tanár.


7. Nem hinném, hogy kamuzott. Elég érdekes lenne ha pont ő hazudott volna.

Tudom, hogy te a kérdésre írtad de az sem kamu. Ezt hallottam tőle.


Lehet nem igaz de akkor nem tudom miből fakadhat a tévedés.

2023. máj. 26. 10:00
 10/30 anonim ***** válasza:
43%

"Az egyházától."

Konkrétabban? Hol a forrás az egyháza ezen álláspontjáról?

2023. máj. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!