Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Mi lesz azokkal...

Jehova tanúi! Mi lesz azokkal az özvegyekkel akik újra házasodtak?

Figyelt kérdés

2023. máj. 27. 11:27
 1/10 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
26%
Nem vagyok jehova tanuja, de nem lehet hogy házasok lesznek ilyenkor?
2023. máj. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%

Szabad keresztényként mondom, hogy meg van írva:

"Aznap még szadduceusok is mentek hozzá, akik tagadták a feltámadást. Kérdést intéztek hozzá: „Mester, Mózes úgy rendelkezett, hogy ha valaki gyermektelenül hal meg, a testvére vegye el az özvegyet és támasszon utódot testvérének. Volt hét testvér. Az első megnősült, aztán meghalt. Mivel nem volt gyermeke, feleségét testvérére hagyta. Ugyanez történt a másodikkal, majd a harmadikkal is, egészen a hetedikig. Végül meghalt az asszony is. A feltámadáskor a hét közül melyiknek a felesége lesz az asszony? Hiszen mindegyiké volt.” Jézus így válaszolt: „Tévedtek, mert nem ismeritek sem az Írásokat, sem az Isten hatalmát. A feltámadás után nem nősülnek, férjhez sem mennek, hanem úgy élnek, mint Isten angyalai a mennyben. Ami pedig a halottak feltámadását illeti, nem olvastátok, amit az Isten mondott nektek: Én vagyok Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istene. Isten nem a halottak Istene, hanem az élőké.” Amikor ezt a nép hallotta, elámult tanításán." (Máté 22: 23-33)

2023. máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerintem azzal a feleségével lesz valaki akit utoljára elvet.
2023. máj. 27. 13:28
 4/10 KZitus ***** válasza:
75%

Szia

Azok az özvegyek, akik újra házasodnak, ismét feleségek, férjek, házasok lesznek.

2023. máj. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es.
2023. máj. 28. 06:32
 6/10 anonim ***** válasza:
És az Újvilágban melyikkel fognak együtt élni? :D
2023. máj. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
KZitustól kérdezem, mert nem értem a választ
2023. máj. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Bomber09 ***** válasza:

Kedves kérdező!


A kérdésedre a válasz, ha sajnos bekövetkezik ez a helyzet, akkor a biblia nem ítéli el azt, hogy ha újra házasodik.

Viszont ismerek olyan személyeket, akik megvárják a házastársukat, amikor a paradicsomban újra találkozhatnak. És ott újra házasodhatnak, viszont ott örökké.


Előfordul viszont olyan is, hogy egy személy úgy dönt, hogy feleségül megy, egy másik személyhez, és nem várja meg a meghalt házastársát.

Ezzel sincs semmi probléma, ez mindenkinek a lelkiismeretére van bízva, illetve a szabad akaratára.

2023. jún. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#6

Természetesen mindkettővel. Hétfőtől szerdáig az elsővel, csütörtöktől szombatig a másikkal. Ezért várják annyira a kánaánt.. :)


Csak azok lesznek bajban akik 8x mentek férjhez/nősültek..

2023. okt. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugyan, miért ne állhatna 8 napból egy hét, hiszen volt, amikor 6 napból állt egy hét.
2023. okt. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!