Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pünkösd és a sávuót kánaánit...

A pünkösd és a sávuót kánaánita, pogány eredetű ünnep?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor miért ünneplünk egy olyan napot, amin a kánaániták Baált, meg Astartét imádták?


Olvastam interneten néhány helyen, hogy valójában ősi, kánaánita eredetű, mezőgazdasági és termékenységi hálaadó ünnep volt az isteneiknek.


Mondjuk miután az izraeliták betelepültek és letelepedtek először a kánaáni hegyvidéken kialakult egyfajta gyér növénytermesztés is (olajfa, búza stb.) a régészeti emlékek szerint. Szóval akár onnan is származhat.


Mit gondoltok, mit tudtok? Tényleg egy az ábrahámi vallások által elítélt, erkölcstelen kultúra és vallás maradványa lenne a pünkösd és a sávuót?



2023. máj. 27. 16:11
 1/5 Prókátor ***** válasza:
47%

Én azt olvastam az interneten, hogy Isten bukott angyalai névtelenül irogatnak kérdéseket a GyK-ra.

Nem unod még, hogy minden lehetséges kereszteny ünnepre ugyan azt írod ki, így reklámozva a szektád félrevezetéseit? Mert nekem már kezd nagyon unalmas lenni (pedig többnyire eléggé türelmes ember vagyok).

2023. máj. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1.

Ez nem csak keresztény, hanem zsidó ünnep is. A zsidó ünnepre írtam elsősorban, de a keresztény pünkösd a zsidó sávuótból ered, így tulajdonképpen közös eredetekről beszélünk. Az Újszövetség is többször visszautal az Ószövetségre, avagy Héber Bibliára (Tanakh-ra).

2023. máj. 27. 17:19
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező, bizonyára olvastad a bibliában, amikor az isten adta meg az embereknek ezeket az ünnepnapokat. Egyáltalán nem pogány eredetű, ugyanis az istentől adatott. Ez nem egy karácsony/hanuka, amik kialakultak az emberek által jóval később.
2023. máj. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

#2

Ha a kánaániták is ünnepelték a Szentlélek kiáradását és az Egyház születését, akkor lehet. Ha nem ünnepelték, akkor neked valami nagyon félrement fejben és lehet orvosi segítségre is szükséged lenne.

2023. máj. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Ünnep három fée van: temészeti, vallási, történelmi.

A Sávout, másnévn hetek üunepe:

természeti - búzaaratás kezdete, többi aratás befejezése (a Szentföldön).

vallási: Tóraadás ünnepe. ("És kihirdette Isten ezeket az igéket következőképpen:" - 2Móz 20:1)

történelmi: szellemi felszabadulás (a pesach csak a fizikai volt), népbõl nemzet. (néppé a pesach)

+++

A bálványimádóknál (keresztényeknél): a "Szentlélek" ki´aradása, az Egyház "születése".

2023. máj. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!