Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Lucifer-666 kérdése:

Mit tegyek, hogy ne legyek gonosz vagy szomorú?

Figyelt kérdés

Nem érzem jól magamat. Látom, ahogy elpusztul körülöttem a világ. Minden el fog múlni

Semminek sincs értelme. Senki halálát sem akarom.



2023. máj. 31. 15:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
A varázsgomba alkalmi megoldás lehet erre.
2023. máj. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Arra nincs lehetőségem.
2023. máj. 31. 15:23
 3/14 A kérdező kommentje:
Mindegy. Köszi. Elfogadtam a sorsom. Igazából nem vészes.
2023. máj. 31. 15:25
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha meglátod az értelmet a tiszta gonoszságban akkor már nem is leszel szomorú.
2023. máj. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 KZitus ***** válasza:
19%

Szia

Együtt érzek veled, nekem is voltak hasonló gondolataim, félelmeim, reményvesztett érzéseim - régen.

Nincs rosszabb, mint élni a semmibe, látni a körülöttünk omladozó világot, és nem tudni, látni semmilyen megoldást...

Annak idején (jó régen) éppen ezért kezdtem olvasni a Bibliát, hátha ott megtalálom a sok sok miértekre a választ. Teljes meggyőződéssel mondhatom, az esetemben beteljesedett Isten nekem(is) tett ígérete: "»Kiálts hozzám, és én válaszolok neked. Készséggel elmondok neked nagy és felfoghatatlan dolgokat, amelyeket nem ismersz.«” Jeremiás 33:3

Minden, az élettel kapcsolatos kérdésemre választ kaptam! Tudom miért élek(lünk) ezen a földön, miért kerültünk ebbe a rettenetes helyzetbe itt a bolygónkon, és tudom miért tűr Isten emberi szemszögből ilyen sokáig, és azt is, ha ez a borzalom elmúlik, csodálatos célt érünk el, amelyben Isten minden léptünket támogat, igaz, már ma is ezt teszi, persze csak azokat tudja támogatni, akik követik Fia útmutatásait.

Bárcsak Megismernéd azt, amit számodra is készít Isten! „én jól tudom, hogy mi a szándékom veletek. . . Azt akarom, hogy békében legyetek, és ne érjen csapás benneteket. Jövőt és reménységet akarok adni nektek” Jeremiás 29:11. Te nem erre vágynál?

2023. máj. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
Luci! A hit segíthet - találnod kellene valamit, ami valóban reményt ad...persze nehéz, tudom, főleg, ha valaki mindent megkérdőjelez. De tudod, 2 rákos beteg közül is annak van nagyobb esélye a gyógyulásra, aki hisz benne, hogy lehetséges és mindet meg is tesz azért. Aki feladja, mondván, hogy úgysincs értelme, az eleve mínusz 50%-al indul.
2023. máj. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%

"Senki halálát sem akarom."

Én sem. Ez jó így. De a halál sajnos a világ természetes rendjének a része.


"Semminek sincs értelme."

Miért ne lenne?

Szeretem a családomat. Innentől kezdve van értelme annak, hogy felkeljek reggelente, tegyem a dolgom, stb.

Szeretek csinálni rengeteg mindent. Máris van értelme mert boldoggá tesz. A családommal eltöltött időt pedig nem fogja értelmetlenné tenni az sem, hogy ha 1000 vagy 1000000 év múlva már nem leszünk.

2023. máj. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%

Menj el pszichológushoz, Luci.

Mi is látjuk már, hogy szükséged van rá.

2023. máj. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
26%

6

"De tudod, 2 rákos beteg közül is annak van nagyobb esélye a gyógyulásra, aki hisz benne, hogy lehetséges"

ez nem igaz

2023. jún. 1. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

"ez nem igaz"

Milyen meggyőző érvelés :-))) Máris elgondolkodtam!

2023. jún. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!