Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Krisztus testet öltött...

Jézus Krisztus testet öltött Isten vagy Isten Fia?

Figyelt kérdés

2023. jún. 6. 09:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
48%
Mindkettő.
2023. jún. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
45%
Mindhárom
2023. jún. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
15%
Ha isten akkor elég gáz,hogy a népe meg tudta kínozni és kiszegezni.
2023. jún. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
80%

Pál apostol fogalmazza meg legszebben:

"Ő Isten formájában volt, és az Istennel való egyenlőséget nem tartotta olyan dolognak, amelyhez föltétlenül ragaszkodnia kell, hanem kiüresítette magát, szolgai alakot öltött, és hasonló lett az emberekhez. Külsejét tekintve olyan lett, mint egy ember."

2023. jún. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
30%
Spiritualitás szerint bizonyos szempontból mindannyian istenek vagyunk Isten gyermekeiként, illetve valamelyik tan szerint dualitás fogalmával Isten egyfajta inkarnációs megtestesülése volt Jézus. S hát nagyon mást akart tanítani, mint amit vallás névvel előadnak.
2023. jún. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
19%
Egy isten, és egy ember utódját félistennek hívják, mint Herkules, Zeusz isten fia.
2023. jún. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
28%
Mi a különbség, hogy te isten vagy emberként, vagy isten gyermeke, éppen emberi testben? Ez ugyanaz. Mi mind mindkettő vagyunk jelenleg.
2023. jún. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
36%
Mivel nem Jézus írta az evangéliumot, ezért annak az embernek hiszel, aki ezt írta. Nem tudsz róla semmit, de hiszel neki és miatta követsz el bálványimádást!
2023. jún. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
27%
Egyetértek 8#-val. Ezért ez veszélyes. Eltelt 2000 év, kedvükre beleírtak azok, akiknek ez volt az érdekük.
2023. jún. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 KZitus ***** válasza:
32%

Szia

Ítéld meg magad:

„Én (Krisztus) semmit sem cselekedhetem magamtól; a mint hallok, úgy ítélek, és az én ítéletem igazságos; mert nem a magam akaratát keresem, hanem annak akaratát, a ki elküldött engem” János 5:30

„Ha szeretnétek engem, örvendeznétek, hogy azt mondtam: Elmegyek az Atyához; mert az én Atyám nagyobb nálamnál” János 14:28.

„Én(Krisztus) magamtól nem jöttem, de igaz az, a ki engem elküldött, a kit ti nem ismertek. Én azonban ismerem őt, mert ő tőle vagyok, és ő küldött engem” János 7:28, 29.

„Megkereszteltetvén tehát Jézus, azonnal kijöve a vizből, és íme megnyilatkozának az egek neki s látá az Isten Szellemét lejőni mintegy galambot és reá szállani. És íme, hang szólamlék meg az égből: Ez amaz én kedves fiam, kiben gyönyörködöm” Máté 3:16, 17

„Emlékezzetek meg a messze régi dolgokról, hogy én vagyok Isten és nincsen több; Isten vagyok, és nincs hozzám hasonlatos” Ésaiás 46:9.

„A felhőből szózat jöve, mondván: Ez az én szerelmes Fiam; őt hallgassátok” Márk 9:7.

„Miként kente fel őt [Jézust] az Isten Szent Szellemmel és hatalommal” Cselekedetek 10:38

„Nézvén a hitnek fejedelmére és bevégezőjére Jézusra, a ki az előtte levő öröm helyett, megvetve a gyalázatot, keresztet szenvedett, s az Isten királyi székének jobbjára ült” Zsidók 12:2.

„Minden férfiúnak feje a Krisztus; az asszonynak feje pedig a férfiú; a Krisztusnak feje pedig az Isten” 1Korinthus 11:3.

2023. jún. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!