Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények szerint miért...

A keresztények szerint miért így maradt fenn Jézus képe a zsidó vallásban?

Figyelt kérdés
Ha igaz lett volna pl az, hogy Jézus keresztrefeszítésénél kettészakadt a Szentélyben a függőny vagy ha Jézus valóban feltámadt akkor senkinek nem tűnt fel 40 napig Jeruzsálemben? Ha ezek igazak lettek volna, akkor a zsidók sem egy kurafiként/csalóként tekintenének rá. Vagy ezekre mi a keresztény magyarázat? Ja, és Jézusnak valószínűleg gyerekei is voltak és az anyja sem volt szűz. A héber "alma" szó fiatalt, nem szűzet jelent. Félrefordítás.

2023. jún. 6. 15:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

"Ha ezek igazak lettek volna, akkor a zsidók sem egy kurafiként/csalóként tekintenének rá."

Jézust gyakran hallgatta több ezer zsidó is, nagyon sokan közülük tanítványai lettek, szóval biztos nem tekintettek rá kollektíven úgy, mint állítod.


"Ja, és Jézusnak valószínűleg gyerekei is voltak"

Jah meg valószínűleg 2 orra is volt nem? Hülyeséget írni bárki tud, de érdemes lenne forrással is alátámasztani. Elég sok korai forrást ismerek, olyat egyet se, amelyik állítólagos gyerekeiről ír.


"és az anyja sem volt szűz. A héber "alma" szó fiatalt, nem szűzet jelent. Félrefordítás."

Itt bukik ki, hogy azt se tudod, miről beszélsz. Az Újszövetség görög nyelven íródott, ott görögül írták, hogy szűz volt, mit akarsz egy héber szóval? :D

2023. jún. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
50%

"Ha ezek igazak lettek volna, akkor a zsidók sem egy kurafiként/csalóként tekintenének rá. Vagy ezekre mi a keresztény magyarázat?"


Ha a csodái láttán sem hittek akkor ezek után miért hittek volna?

Jézus mondta: Ján 15:24 Ha ama cselekedeteket nem cselekedtem volna közöttük, amelyeket senki más nem cselekedett, nem volna bűnük; de most láttak is, gyűlöltek is, mind engem, mind az én Atyámat.

2023. jún. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
3%

"Itt bukik ki, hogy azt se tudod, miről beszélsz. Az Újszövetség görög nyelven íródott"

Ez a legkevésbé valószínű, sokkal inkább arámi, vagy zsidó lenne a logikus, hiszen az volt ott a nyelv, semmiképp nem a görög.

2023. jún. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%

@3!


Tekintve Jézus parancsát, és hogy abban az időben a görög volt a világnyelv, jobb lett volna a logikát nem elöhozni.


Máté 28:18 És hozzájuk menvén Jézus, szóla nekik, mondván: Nekem adatott minden hatalom mennyen és földön.

Máté 28:19 Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,

Máté 28:20 Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek: és íme én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!

2023. jún. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%

#3

Sokáig gondolkodtam, hogy válaszoljak-e, mert hát "logikus", hogy az ember kerüli az okoskodó buta emberekkel a kommunikációt, de különösen a vitát.


Ha olvastad volna valaha a Bibliát, akkor nem kerülte volna el figyelmed az újszövetségi írások címzettje. Lukács például egy Teofil nevű személynek írja. Ugye, még véletlenül se görög név, hanem egy tősgyökeres ősi zsidó név a Teofil :).

János például a kis-ázsiai gyülekezeteknek ír, ahol véletlenül se görög nyelvűek éltek, hanem ott is az arámi volt a beszélt nyelv. Ugye mennyire logikus?

Pál apostol levelei, melyek szólnak a római, efezusi, korintus, tesszaloniki, stb. gyülekezeteknek, biztos héber-arámi nyelven íródtak, mert ezekben a városokban az volt az alap nyelv és "semmiképp nem a görög". Mint írtad.

2023. jún. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
26%

Biztos elkerülte a figyelmeteket, hogy a biblia evangéliumai Jézus halála után 100-200 évvel később íródtak.

Már a tanítványok tanítványai is valószínűleg halottak voltak.

Akik ezt leírták, akár japánok vagy görögök is lehettek, de semmiképp még Jézus környékén sem voltak soha.

2023. jún. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Az Ószövettségben van olyan utalás héberül, hogy a Messiás (az igazi) fiatal nőtől fog származni. Ezt fordította félre a katolikhs egyház "szűz"-re. Pedig az eredeti héberben erről szó sincs. Már itt megbukott az "igaz" kereszténység. Rengeteg csúsztatás van a vallásban.
2023. jún. 6. 17:38
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintetek a zsidók tudják/hisznek a reinkarnációban?
2023. jún. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

"Az Ószövettségben van olyan utalás héberül, hogy a Messiás (az igazi) fiatal nőtől fog származni."


Az nem a messiásrol szólt, hanem Ácház király gyerekéről.

2023. jún. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Mindenesetre az 1. században a Szentföldön már rég az ARAMEUS volt a beszélt nyelv. Ez a Perzsa Birodalom korától folyamatosan alakult ki, Nagy Cyrrus birodalmában nem a perzsát, hanem az arameust tette meg hivatalos nylevvé, mert a birodalom minden részében sokan értettek és beszéltek arameusul, így egyszerûbb volt a királyi parancsokkal.

Ez magyarázhatja, hogy Sávuotkor (amibõl a pünkösd lett) a taníványok beszédét "mind értették", mert nyilván arameusul beszéltek, amit - ha nem is mindenki, de - sokan értettek, függetlenül attól, hogy a közel-, illetve középkelet mely részérõl származtak.

2023. jún. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!