Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » MIT keresnek egy olyan tipikus...

MIT keresnek egy olyan tipikus baloldali csoportosulás mint a magyar ATV műsorain erősen jobboldali protestáns fundamentalista amerikai lelkészek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Miert ne? Fabry meg az RTL-nel van. Mindenfele kozonsegcsoportot probalnak kielegiteni. Nem minden a politikai beallitottsag es en a protestansokat nem neveznem fundamentalistanak, feltetlen jobb oldalinak sem - amerikai szemszogbol.
2010. okt. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkodtam amúgy... Hát igazából nem tudnám megmondani az okát. Még akár az is lehet, hogy pont azért, mert a csatorna nézőinek ezek az emberek kifejezetten ellenszenvesek, és ezt az ellenszenvet szeretnék táplálni.
2010. okt. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14:10: miert gondolod, hogy egy baloldali embernek biztos, hogy ellenseges a vallas? Tudnek ellenpeldat hozni. Ez tul van skatulyazva.
2010. okt. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szinte az összes vallásos ismerősöm kicsit "balos", liberális. Azért mert azt vallják/vallom én is, hogy a szigorú elvi/morális szabályokat egy hívő csak önmagától és társaitól várhatja el.

Pl én abortusz ellen vagyok, de NE a társadalom meg a politikusok mondják már meg nekem, mit csináljak az életemmel és a testemmel, legyen ez az én döntésem.


Azonkívül hiszek abban, hogy a vallásnak semmi köze nem szabadna legyen a politikához. A jobb oldal odatörleszkedik a történelmi egyházakhoz, vallásos életformát mint képmutatást gyakorolják. Inkább vagyok liberális aki nem uszítgat másokat és élek Istennek, mint legyek konzervatív politikailag is korrekt vallásos.

2010. okt. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem az a bajom a 700 klubbal hogy én kifejezetten szélsőségesnek látom őket, a tv-s lelkészek közismerten a hatalomvágyukról hirhedtek, a nagyfejű csávó az ATVn meg mintha hipnózist próbálna alkalmazni amikor téríti az evangéliumot.
2010. okt. 16. 13:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Az evangéliumot nem térítik. Esetleg hirdetik. Én egyébként egyáltalán nem nézek tv-t, mert nincs rá időm, de az tény hogy az amerikai prédikátorok között van nagyon sok zakkant agyú....Mikor szokott lenni ez a program?
2010. okt. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
14:10-es vagyok, én nem úgy értettem, hogy maga a vallás ellenséges (én inkább sorolom magam balra, mint jobbra, bár igazából egyik sem, de hívő vagyok, ha nem is nagyon vallásos), hanem az adott műsor. Legalább is engem irritál, de tipikusan olyan, hogy ha az ember oda kapcsol véletlenül, akkor nem képes elkapcsolni és jól felidegesíti magát rajta.
2010. okt. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés, magam is gondolkodtam már rajta. Csak, anyagi megfontolásokat látok a háttérben. Némi képzavarral élve "még az ördöggel is...", csak hogy talpon maradjanak. De ez csak megérzésem, infóm nincs.

Racionálisan nézve, valóban az eszmei-ideológiai elkötelezettség feltételezi a kizárólagosságot. ..vagy legalább is kizárja, hogy ellentmondó nézeteket egy emberben. A valóság az, hogy rengeteg emberben ezek az eszmei-ideológiai nézetek együtt kavarognak, uram' bocsá tévelyegnek. Ezért a legképtelenebb társítások jönnek létre. Az biztos, hogy alapélményünk valamilyen formában a hit ill, vallás.

Az volt a megdöbbentő élményem a rendszerváltás után, amikor egy amerikai prédikátor lépett fel Budapesten. Ámulva tapasztaltam, hogy a bukott rendszer hívei, dacára, hogy hivatalból voltak elszánt antiklerikálisak, még is stadiont töltöttek meg annak a fél-hülyének a kinyilatkoztatására, ....minden különösebb hírverés nélkül.

Rengeteg téveszme kering körülöttünk, jobb is ha nem kérdezzük egymást, mert hamar elámulunk egymás ostobaságain. Mondom ezt a tévedés kockázatával...

2012. jan. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!