Ha egy csapatnyi őrült, elvetemült tudós kreálna egy nanogépet amely képes lenne felfani és elpusztítani a földön létező összes szerves anyagot, ezzel minden életet kiírtva, akkor Isten az útjukba állna? Meggátolná azt hogy elpusztítsanak mindent?




válasza:1. Isten nem létezik.
2. Ha valaki csinálna valami ilyesmit, azt isten tudtával tudná csak tenni, mert a dogmák szerint isten mindent tud, és mindent már elöre is tud.
3. Ezen kívül isten eleve nem tud semmit tenni azok a teremtényei ellen, amelyek ellene tesznek, ezért van a mesében az ördög is, aki hatalmasabb töle.
4. Egyébként meg eleve nem érdekli a teremtményei sorsa, ez látszik a világ jelenlegi állapotából meg müködéséböl




válasza:Isten nemcsak a földi életben van jelen, így ha nem is avatkozna közbe a földi ökoszisztéma kipusztításába, akkor is megmentené a "csodálatos és gyönyörű teremtményeit"... csak más módon, mint azt most gondolod.
Ez a legnagyobb probléma Istennel "tudományos szemmel": hogy Isten túlmutat a tudomány szűkös korlátain.




válasza:Ha létezik, és ha ez a szándéka, akkor megmentené.
De erre nem tennék komolyabb pénzt.




válasza:



válasza:



válasza:Igen, létezik ilyen félelem.
De lehet védekezni ellene sokféle módon, például egy másik nanogéppel is.




válasza:"NANOgép, amely felfalja az összes szerves anyagot..."
Neked nemcsak az őrült fantáziáddal van baj: a szavak jelentésével is!




válasza:Jégszív!
Érted a mondanivalóját ennek a kijelentésnek?
Ha nem, akkor miért mondasz rá ítéletet?
Kapcsolódó kérdések:
A Salem sorozat nem (lenne) rossz, csak túl finom, vagyis nagyobb tömegek számára befogadhatóbb látvány- és érzelemvilágot sikerült alkotni. Amiatt, hogy nagyobb nézőközönséget nyerjenek meg vele. Tehát az iszonyat, a mocskos, kosszal televert miliő, es legfőképpen...
Tegyük fel hogy XY úr 22 évesen tömeggyilkosságokat, nemi erőszakot követett el, és ezért a bíróságon életfogytiglanra el is ítélik. Na már most, testünk minden egyes sejtje időnként meghal, és új sejt veszi át a helyét, és ez ugyanúgy igaz a mi XY uraságunkra is....
Van aki szerint elvetemült, de tudom, hogy csak elfogult és hátsó gondolatai vannak. Szerinte, ha mással nem, ezzel biztosan járványt okozok ("beoltott ember járványt okoz a bozótban, miközben az egész erdőt összecsinálják a nyulak, őzek, vadisznók, harkályok, varjak,...
Hiszen úgyis csak akkor teljesül ez, ha összhangban van Isten akaratával.
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




