Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jövőben már csak eszméletlen...

A jövőben már csak eszméletlenül minimális lesz a hívők száma, nem?

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 13:25
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Sőt, még vallás sem kell ahhoz, hogy a lelki javak fontosak legyenek valaki számára. Egy ateista is lehet jóindulatú, szerény, önzetlen, korrekt.
2010. dec. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"Egy európai wicca, sámánista vagy odinista épp olyan jó ember lehet, mint egy kínai keresztény."


Erre is reagálnék és az utolsó hozzászólásra is. Senki NEM állította, hogy egy wicca vagy egy ateista nem lehet ugyanolyan jó ember, sőt ugyanolyan jó vagy jobb mint egy keresztény.

De a kérdés így hangzott: a jövőben kevés lesz a hívők száma. Egy olyan kontinensen, ahol az anyagiak határoznak meg mindent, ez előfordulhat vallási hovatartozásra való tekintet nélkül,nem?


illetve a kérdező a kereszténységre gondolt. Hiszen a kereszténység csak eredeti formájában értelmes, úgy meg egy ilyen világban nem nagyon gyakorolják. Túl szigorú morál, túl "régies" túl "ciki".Senki nem állította, hogy az a pár ezer wicca vagy odinista nem jó ember, ezt ne magyarázzátok bele, de azért ami a számbeli arányt illeti, van különbség.

2010. dec. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Én voltam az utolsó előtt, és mindössze csak az előttem lévő válaszolónak erre a mondatára reagáltam: "Mert bizony, léteznek más, értelmes vallások is, amelyek a lelki javakra fektetik a hangsúlyt, nem csak Jézus hirdeti a szeretetet. "

Tudom, hogy kicsit elkanyarodtunk az eredeti kérdéstől.

2010. dec. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Frigy József válasza:

Ez lehetetlen. Miért?

Mert Isten úgy szeretett téged, hogy egyszülött fiát adta érted, hogy ha őbenne hiszel, nem veszel el, hanem örök életed lesz. Jn 3,16 alapján :-)

2010. dec. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!