Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a szcientológia?

Mi az a szcientológia?

Figyelt kérdés
Annyit sierült megtudnom róla , h valami vallásnak nevezett dolog, Franciaországban és Németországban tiltják, tanárokat is már bocsátottak el amiatt, mert ezt vallották, máshol meg azt, hogy ez segít az embereknek... Azt szeretném megtudni, h pontosan mi is ez.
2008. jan. 19. 19:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
2008. jan. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
65%

Csak körültekintően és óvatosan vele!!


[link]

[link]

2008. jan. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
25%

A Szcientológia egy vallás, amely nagyobb megértésre törekszik. Azért vallás, mert magával a lélekkel, a szellemmel foglalkozik, és erre helyezi a hangsúlyt. Vannak írásban rögzített vallásos iratai, és van egy olyan közösség, amely egy felekezetet alkot, akik azért vannak együtt, hogy gyakorolja a vallásukat. Egy biztos: úgy tudod meg, hogy mi a Szcientológia, ha Te saját magad megnézed. De így van ez mindennel. Megnézed, és eldöntöt TE MAGAD, hogy igaz-e számodra a benne leírtak. Nem pedig úgy, hogy véleményekre, megérzésekre hagyatkozol.

A Szcientológia nem ártalmas. Magáról az emberről szól, és az embernek nagyobb szabadságot, ad a nagyobb megértés által. Javaslok elsőként egy-két könyvet, amelyet otthon is tudsz tanulmányozni.Aztán majd meglátod, hogy mi is ez.

2008. jan. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%
Egy szekta, amely kizsákmányolja az ember testileg, lelkileg! Undorító!
2008. jan. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
5%
Egy vallás; hasonló a többihez. Semmivel sem rosszabb, és semmivel sem jobb.
2008. jan. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
87%
Egy a katolicizmus hasonló világ és emberiség feletti uralomra törő destruktív vallás. Az alapítója egy alig hibbant sci-fi író, aki összeollózott ezt azt a pszichológiából és kikiáltotta magát a világ legjobb pszichológusának. Tagjaik igen agymosottak és a brilliáns besúgó és informátor rendszerűk miatt veszélyesek is adatvédelmi szempontból. A tudomásukra került adatokat vallásszerűen használják leli "zsarolásokra"
2008. febr. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%

Nem beszélve arról, hogy ez egy tisztességtelen banda!! leszólítanak az utcán, hogy milyen színű a cipőd, csak azért hogy rábeszéljenek az Un. Oxford teszt kitöltésére. Ez valami személyiségteszt. Persze a teszt eredménye szerint romokban heversz, és csak az ő tanfolyamuk gyógyíthat meg. Miután ezt közölék veled, alá kell írnod egy baromi hosszú szerződést, amit nem olvashatsz el!! Én jókedvűen, lelkileg jó állapotban töltöttem ki a tesztet, ennek ellenére rettenetes lelkiállapotúnak nyilvánítottak. Ott telt be a pohár, hogy még az akaratom ellenére alá akartak velem valamit iratni. Persze amikor haza akartam vinni, vagy el akartam olvasni, nem engedték. És én nem írtam alá. Még jó, hogy elengedtek, és nem kényszerítettek!!! Szóval vigyázz velük, mert egyáltalán nem korrektek.


Van drogprevenciós és tanulástechnológiai programjuk is, így akarnak beférkőzni, az iskolákba, gyanútlan gyerekek közé, hogy behálózzák őket. Ugyanis ők egy szekta, akik eléggé agymosottak szerintem,

2008. márc. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%
Az előző válaszoló vagyok. Még annyi szeretnék hozzátenni, hogy az a legdühítőbb, hogy a szekta tagja általában jószándékú emberek, akik sajnos meg vannak győződve arról, hogy a vallásuk terjesztése érdekében minden lehet. Hát igen, erről szól az agymosás..
2008. márc. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
84%

[link]

kellemes boklaszast :)

2008. ápr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
17%

Először a dianetikáról érdemes tájékozódnod, és ha azt elolvasod rájössz, hogy sokkal tudományosabb ez az egész dolog mint ahogy gondolják sokan.

Az ellenzőkkel valami probléma van, éppen nem a saját véleményüket tálalják. Csak kapaszkodnak valamiféle más által mondott negatív dologhoz.

2008. ápr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!