Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hányféle Jehova Tanúját...

Hányféle Jehova Tanúját ismertek? Mert úgy hallottam, hogy nem csak egyfajta van. Mikben különböznek?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Az egyedüli dolog amiben különböznek az, hogy egyik idegesítőbb mint a másik.
2009. febr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 yuda ***** válasza:
61%

Én kétfélét ismerek:

-a régebbi fajta,aki annyira erőszakosan ráakaszkodik az emberre,hogy csak erőteljes elutasításra hagy békén--

-és az újabb fajta,aki szintén idegesít,de már azzal,hogy annyira eltúlzottan elnézést kér,hogy megzavart.

2009. febr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
35%
van már a szcientológus fajta is
2009. febr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Hello, bocs, hogy nem a kérdezőnek válaszolok.

Az utolsónak: ezt honnan veszed? Én nem vagyok Jehova Tanuja, de azért ilyeneket nem mondanék róluk. A Scientológiának semmi köze a kereszténységhez, úgyhogy olyan biztos nincs.

Nem értek mindenben egyet velük, de azt meg kell hagyni, hogy csak a Biblián alapozva tanítanak bármit is.

A kérdezőnek: szerintem ha az egyházat nézed, egyfajta van csak, a különbségek az emberi mivoltukból adódnak. Senki sem tökéletes :)

2009. febr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én olyan külömbségre gondoltam, mint ahogy van görögkatolikus és római katolikus, úgy hallottam hogy nem csak egyféle Jehova Tanúja van. Vannak talán piciny szekták is akik igy nevezik magukat, de más tanitásaik vannak.


bocs hogy nem igy kezdtem az egészet, gondoltam, tudjátok, mire gondolok.

2009. febr. 9. 19:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Én tudok a Jehova Tanúin kívül egy Igazhitű Jehova tanúiról is: [link]
2009. febr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon két egyház van bejegyezve, aminek a nevében benne van, hogy Jehova Tanúi. Az egyik a "Magyarországi Jehova Tanúi Egyház", a másik pedig az "Igazhitű Jehova Tanúi".

Az előbbi az eredeti. Az utóbbi pedig az eredeti egyházból kivált tagok által alapított új egyházközösség.

2009. máj. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, az igaz hitű tanúk azt vallják magukról, hogy visszatértek az eredeti tanításhoz, mert a szimpla tanúk az idők során eltértek tőle.
2009. máj. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
33%

Például a különbség abban van ahogy a Róma 13:1-7-ig terjedő verseit értelmezik. Az Igazhitű Jehova Tanúi azt vallják hogy a felső hatalmak Isten és a Fia Jézus.


A Magyarországi Jehova Tanúi Egyház pedig azt, hogy a felső hatalmak emberek által irányított kormányzatok, melyek Istentől állnak fenn a maguk viszonylagos állásában. Kiidéztem a problémás verssorokat Károli szerint. Szerintem egyértelmű hogy melyik a helyes megközelítés.


Íme:



"1 Minden lélek engedelmeskedjék a felső hatalmasságoknak; mert nincsen hatalmasság, hanem csak Istentől: és a mely hatalmasságok vannak, az Istentől rendeltettek. 2 Azért, a ki ellene támad a hatalmasságnak, az Isten rendelésének támad ellene; a kik pedig ellene támadnak, önmagoknak ítéletet szereznek. 3 Mert a fejedelmek nem a jó, hanem a rossz cselekedetnek rettegésére vannak. Akarod-é pedig, hogy ne félj a hatalmasságtól? Cselekedjed a jót, és dícséreted lesz attól. 4 Mert Isten szolgája ő a te javadra. Ha pedig a gonoszt cselekszed, félj: mert nem ok nélkül viseli a fegyvert: mert Isten szolgája, bosszúálló a haragra annak, a ki gonoszt cselekszik. 5 Annakokáért szükség engedelmeskedni, nem csak a haragért, hanem a lelkiismeretért is. 6 Mert azért fizettek adót is; mivelhogy Istennek szolgái, kik ugyanabban foglalatoskodnak. 7 Adjátok meg azért mindenkinek, a mivel tartoztok: a kinek az adóval, az adót; a kinek a vámmal, a vámot; a kinek a félelemmel, a félelmet; a kinek a tisztességgel, a tisztességet."Róma 13:1-7



Úgy hallottam hogy Magyarországon nem igazán tevékenykednek az Igazhitű Jehova Tanúi. Inkább Erdélyből indult ki ez a dolog. Azt, hogy hogy kezdődött, nem tudom. Csak azt hogy egy néhányezres kis csoportról van szó Erdély környékén, szemben a világszerte hétmillió Tanúval szemben.

2009. máj. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!