Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Járhatok-e Jehova Tanúi...

Járhatok-e Jehova Tanúi gyülekezetébe úgy, hogy kisebb-nagyobb megszakításokkal már folytattam házi Bibliatanulmányozást, de bűntudatom miatt mindig abbahagytam?

Figyelt kérdés
Jehova Tanúi válaszát várom.Köszönöm.
2009. febr. 8. 16:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%

Az remek, hogy már olvasgattad a Bibliát.

Nem értem, ez miért lehetne kizáró ok?

Bármely keresztény egyház / felekezet szívesen látja új tagjait.

Annak csak örülnek szerintem, ha kicsit képzett vagy már.

Az meg, hogy abbahagytad olvasását, nem gond, hiszen bármikor újrakezdheted. Tudod: jobb későn, mint soha.

Lényeg, hogy az akarat és a terv megvan benned ez iránt.

Az, hogy bűntudatod van jó, ugyanis bűn nélküli ember nincsen, legalább elismered hibáidat.


Miért pont jehozva tanúinak közösségébe szeretnél járni?

Intereneten tanulmányozd előbb tanaikat, nézeteiket!


Egy közösségnek a pozitív jellemzői mellett lehetnek negatív tuljadonságai is!

Na de erről majd máskor.

2009. febr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%
Ahogy elöttem írtak egyetértek. Az soha nem baj ha már olvasgattad a bibliát, és az sem ha abba hagytad.
2009. febr. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
38%

Persze hogy járhatsz. Én is volt hogy megszakítottam a tanulmányozást egy időre, de aztán folytattam. Örömmel fognak fogadni az összejöveteleiken. A tanulmányozás fogja megláttatni hogy milyen Biblián alapuló hitet ápolnak a tanúk,s ismertetnek meg másokkal. A viselkedésünkbe pedig akkor látsz bele ha közöttünk vagy. Ez gátat vet annak hogy elejét vegyük azoknak a hazugságoknak, amiket a neten találhatsz.Végtére is ha lehetőségedben áll, nem magad győződsz meg hogy mi az igazság? Inkább gyere az összejövetelre el s győződj magad személyesen.


 Ha vonzónak találod a paradicsomi életet, ne engedd, hogy bármi is visszatartson az Isten ismeretének megszerzésétől. S miért pont Jehova Tanúival folytasd a tanulmányozást? Mivel Jehova Tanúinak minden hitnézete, viselkedésre vonatkozó irányadó mértéke és szervezeti eljárása a Bibliára épül,-amiről a tanulmányozók könnyen meggyőződhetnek- a Bibliába mint Isten Szavába vetett hitükből fakad az a meggyőződésük, hogy valóban náluk van az igazság. Álláspontjuk ezért nem önző, hanem arról a meggyőződésükről tanúskodik, hogy a Biblia az a megfelelő irányadó mérték, amellyel egy vallást össze kell vetni. Nem énközpontúak, hanem buzgón arra törekszenek, hogy másokkal is megosszák hitnézeteiket. Kizárólag a Biblián alapuló, kérdéseikre adott kielégítő válasz ösztönzi az érdeklődőket arra, hogy többet tudjanak meg az ingyenes házi bibliatanulmányozás keretein belül Jehova Tanúitól, a saját Bibliájukból Istenről, s földdel kapcsolatos csodálatos szándékairól.

2009. febr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
58%
A józan ést és a Szentírás mondta Luther Márton.Csak ez alapján lehetett meggyőzni.A tanuknál van 1 tanítás ami a józan ész szintjét szerintem nem éri el.Nem engedik hogy vért adjanak nekik vagy gyermekeiknek emiatt páran belehalnak betegségükbe vagy nem műttetik meg magukat (nagyobb szívműtét stb,volt aki a gyomorfekéje miatt halt meg)Folyóirataikban ezt nem reklámozzák csak azt hogy ki hogy gyógyult meg véradás nélkül.Egyébként külön bibliaforditást használnak amit úgy tudom más keresztény felekezetek nem fogadnak el.Ne felejtsd csak a Szentírás és a józan ész legyen az amely meg tudjon győzni.Kutasd az Igét és imádkozz !
2009. febr. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
tegnap 15:26 vagyok.Helyesen ész.Bocs.
2009. febr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%

inkább válassz egy történelmi egyházat

(katolikus, református, evangélikus)

!!!

lelki sérelmek elkerülés végett

2009. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
21%

"...hanem írjuk meg nekik, hogy tartózkodjanak a bálványok által szennyezett dolgoktól, a paráznaságtól, a megfojtott állattól és a vértől...tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a megfojtott állattól és a paráznaságtól. Ha gondosan megőrzitek magatokat ezektől, jól lesz dolgotok. Legyetek jó egészségben!” Cselekedetek 15:20,29


Az emberi vért is magában foglalja a bibliai tilalom?


Igen, és ezt már a korai keresztények is így értették. A Cselekedetek 15:29 azt mondja, hogy ’tartózkodjunk a vértől’. Nem azt írja, hogy csupán az állatvértől tartózkodjunk. (Vesd össze a 3Mózes 17:10-zel, amelyben a tilalom ’bármilyen vér’ fogyasztására vonatkozik.) Tertullianus (aki a korai keresztények hitének védelmében írt) kijelentette: „ A vér tilalmát úgy kell értenünk, mint amely (tilalom) sokkal inkább az embervérre vonatkozik” (The Ante-Nicene Fathers. IV. köt., 86. o.).



Van-e valamilyen más kezelési mód, ha a beteg elutasítja a vérátömlesztést?


Gyakran alkalmazható plazmatérfogat-növelőként az egyszerű sóoldat, a Ringer-laktát-oldat vagy a dextrán, s ezek majdnem minden modern kórházban rendelkezésre állnak. Ezek alkalmazásával még a vérátömlesztéssel járó kockázatok is elkerülhetők. A Canadian Anaesthetists’ Society Journal (1975. január, 12. o.) ezt írja: „ Ami a vérátömlesztések kockázata, az a plazmapótszerek előnye: elkerülhetők velük a bakteriális és vírusfertőzések, a transzfúziós reakciók és az Rh-összeférhetetlenség.” Jehova Tanúinak semmilyen vallásos ellenvetésük sincs a vért nem tartalmazó plazmapótszerek ellen.


Jehova Tanúi igazából jobb orvosi kezelésben részesülnek a vérátömlesztés elutasítása miatt. Az American Journal of Obstetrics and Gynecology (1968. június 1., 395. o.) folyóiratban író egyik orvos elismerte: „Kétségtelen, hogy a transzfúzió lehetősége nélkül végzett műtétek tökéletesebbé teszik a sebészetet. Kicsit elszántabb az ember, hogy minden vérző eret lekössön.”


Vérátömlesztés nélkül is elvégezhető minden sebészi beavatkozás. Ez magában foglalja a nyitott szívműtéteket, az agyműtéteket, a végtag-amputációkat, valamint rákos szervek teljes eltávolítását. A New York State Journal of Medicine (1972. október 15., 2527. o.) című folyóiratban írva dr. Philip Roen kijelentette: „Nem habozunk visszautasított vérpótlás esetén bármilyen és bármennyi javallt sebészi beavatkozást elvégezni.” A Texasi Szívintézet egyik orvosa, dr. Denton Cooley elmondta: „ A Jehova Tanúinál [vérátömlesztés nélküli plazmapótszerek alkalmazásakor] tapasztalt eredmények annyira meggyőzőek, hogy minden szívbetegünk esetében megkezdtük ennek az eljárásnak az alkalmazását” (San Diegó-i Union. 1970. december 27., A-10. o.). „ A »vér nélküli« nyitott szívműtétet, amelyet eredetileg a Jehova Tanúi szekta felnőtt tagjainak fejlesztettünk ki — mivel az ő vallásuk tiltja a transzfúziót —, most minden baj nélkül alkalmazzuk csecsemők és gyermekek bonyolult szívműtéteinél is” (Cardiovascular News. 1984. február, 5. o.).

2009. febr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A józan ész!!! Nézzünk egy igaz történetet.A csalad Jehova tanuk közösségébe járt.A kisfiukat baleset érte ,mivel nem engedték hogy vért adjanak neki (mármint a szülők)a kisfiu meghalt.Az édesapa ezt lelkileg nem tudta feldolgozni.Gyomorfekéje lett ami egy idő után elkezdett vérezni eszméletét elveszítette.A feleségének kellett eldöntenie hogy kaphat e vért.A férje állapota napról napra rosszabb lett .Az asszony végül megtört.Engedélyezte hogy adjanak vért a férjének.De már késő volt a férj meghalt.Megkérdezhetjük magunktól vajon Isten akarata ez.Amikor a Szentírást értelmezzük használjuk az eszünket elvégre Istem ezt azért adta.
2009. febr. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A vért úgy érti hogy ne fogyasszunk,ne együnk!
2009. febr. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok Magyarországon is elérhetők ezek a szerek és ezek a műtéti eljárások?Mert ha minden kórház rendelkezik ilyenekkel akkor nincs baj,De ha nem a beteg meghel mire megfelelő kezelést kap.Égyébként egészségügyis vagyok .Van tapasztalatom a hirtelen vérzéssel járó betegségek terén,A beteg élete perceken múlhat!!!
2009. febr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!