Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan érdemes olvasni a Bibliát?

Hogyan érdemes olvasni a Bibliát?

Figyelt kérdés

Először e rendszer szerint kezdtem el olvasni:

-Mózes könyve

-Zsoltárok könyve

-Máté evangélioma

Pl mindegyikből elolvastam 3-3 fejezetet,de valahogy nem tudtam ,,megemészteni" ,túl sok a hirtelen átváltás.Ti mit ajánlanátok,hogyan lenne érdemes olvasnom?Azt tudom,érdemes úgy olvasni,hogy nem csak 1 könyvre hagyatkozunk,hanem olvasunk más rész(ek)ből is,mert ugye kiegészítik egymást. A baj csak annyi,mint már említettem,hogy nem bírom ,,megemészteni". Milyen olvasási módszert ajánlanátok(Károli fordítású Bibliám van)?

13/L

Előre is köszönöm! (:


2011. febr. 27. 17:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%

Az elejétől. A leszármazási sorokat meg törvényeket átugorva (azok is érdekesek tudnak lenni de a te korodban halál unalom). Ja és a legfontosabb: Vedd le a "minek kéne ott lenni" ill. "ez azt akarja jelenteni" szemüveget... Nálam működött. Rájöttem tőle, hogy SOHA de SOHA nem akarok a biblia istenének híve lenni. :D


"A biblia a tökéletes eszköz, hogy ateistát neveljen az emberből." - Mark Twain

2011. febr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%

A keresztényeknek a legfontosabb a biblia azon részeit olvasni,amelyek hozzájuk íródtak.Ezek pedig az újszövetség könyvei.Ebből tudhatod meg ki Jézus ,mit tett érted,mit ad neked az,hogy keresztény vagy.

Ne érts félre,az ószövetség is Isten beszéde,és igaz elejétől a végéig,de az egyháznak írott levelek nemcsak érted íródtak,hanem neked szólnak.

Ezért tapasztalatom szerint fontosabb először az újszövetség alapos ismerete.

2011. febr. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nekem SEMMI nem unalmas,ami Istennel kapcsolatos. Az ige meg főleg nem. Egy ateista bizonyosan bólint az idézetre amit leírtál,de akinek köze van Istenhez,nyilvánvalóan nem. (: Ha egy már ateista ember beleolvas a Bibliába,a legnagyobb valószínűséggel azért teszi,hogy még inkább erősítse magát abban a hitben amiben van,így hát még inkább csak egy értelmetlen mesének találja,és a maga igazát erősíti önmagában.A baj csak annyi,hogy nincs szeme hozzá,hogy meglássa Isten szavát. Isten maga mondta ezt meg,már 2000 éve le van jegyezve a Bibliában.

,,Azt mondja a balgatag az ő szívében:Nincs Isten." Zs,14,1.

És még máshol is leírja,a pogányoknak nincs szemük a látásra.Sajnos nem tudom a pontos helyet hol szerepel a Bibliában,de benne van!

2011. febr. 27. 18:23
 4/16 A kérdező kommentje:

Igen,az újszövetséget is szeretem jobban személy szerint,mert nagyon sokat mond nekem...Persze az Ó testamentum is,de kevésbé. (:

Köszönöm a választ!

2011. febr. 27. 18:25
 5/16 anonim ***** válasza:
Valahol kinyitod..Találsz valami érdekeset->megnézed rá az utalásokat->elkezdesz elmélkedni rajta->tovább olvasod a verseket->beültetet az életedbe amit kaptál... :)
2011. febr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen kezdetben így olvastam de idővel rájöttem,hogy ez nem jó,valamiféle rendszerességre azért még is csak szükség van.Csak akkor nyitom ki találomra,hogy ha valamire választ akarok kapni,vagy éppen egy fontos döntés előtt állok. (:

Köszönöm,és várok még válaszokat!

2011. febr. 27. 20:12
 7/16 zolka50 ***** válasza:

[link]


Ezt az oldalt nagyon hasznosnak találom. A keresőjével bármit megtalálsz a Bibliában, és elolvashatod a szövegkörnyezetet is. Külön kereshetsz a Biblia fő részeiben.

2011. febr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Erre a találomra kinyitósdira van egy sajna igaz sztori:

A keresztény fölütötte a bibliát:Júdás pedig elméne,és felakasztá magát.

Aztán megint fölütötte valahol:-Menny el,és hasonlóképpen cselekedjél.:)

Aztán felvilágosították,hogy Isten nem így vezeti az embert.

2011. febr. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Na egy ellenpélda :) Imádkoztam...Istenem kérlek adj egy igét ami segít.Kinyitottam és ottvolt a válasz.
2011. febr. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

1. kommentelő:


Félreértettél. A TE korodban voltam és MEG AKARTAM TÉRNI... Állandóan hallgattam: "Olvasd a bibliát!" megtettem. Kőkeményen visszaütött. :P


Szerintem ne olvasd el ha keresztény akarsz lenni (Max a választott szellemi vezetőd álltal kijelölt részeket azokat is a fentebb emlegetett "ez-azt-akarja-jelenteni" szemüveggel).


Az idézet egy ateistától származott akinek nem hite bevallottan abból származott, hogy már kiskorától a biblia olvasásával kínozták. :P

2011. febr. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!