Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elegem van! Hogyan lehetek...

Habibi kérdése:

Elegem van! Hogyan lehetek mélyen vallásos? Mit kell tennem hozzá? Ateisták véleményére NEM vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés
római katolikus vagyok, hiszek Istenben,járok templomba, imádkozom is, de valahogy úgy érzem, hogy nem teszek meg mindent a vallásosságom érdekében.Köszönöm a válaszokat !
2011. febr. 27. 19:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

ami nem megy nem kell erőltetni. Ezt valaki vagy érzi vagy nem. Ha nem, akkor miért erőlteted?


Az írásod alapján elég fiatal lehetsz. Én úgy gondolom hogy a mély hit eléréséhez mindenképpen érettség és sok tapasztalat kell, hogy az ember sok dolgot megéljen.

2011. febr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%

"Ateisták véleményére NEM vagyok kíváncsi."


Remek, nagyon jó úton haladsz a célod felé. Ezzel az első lépést már meg is tetted.


Második lépés: hagyj fel előbb csak a kritikus gondolkodással, majd később, ha már elég erősnek érzed magad, mindennemű gondolkodással is. Arra ott vannak az egyházad papjai és a pápád; ők elvégzik helyetted ezt a megterhelő feladatot, és mindenről megmondják neked, hogy hogyan kell viszonyulnod hozzá.

2011. febr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, azt azért írtam ki, mert ők azt írták volna, hogy Isten nem létezik, meg hogy minek nekem a hit... és most elég labilis állapotban vagyok, és ilyen vélemények rossz hatással lennének rám
2011. febr. 27. 20:04
 4/17 anonim ***** válasza:

Próbáld meg talán,amit a biblia mond!

Apcs 2:38 Péter pedig monda nekik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát.

Apcs 2:39 Mert néktek lett az ígéret és a ti gyermekeiteknek, és mindazoknak, kik messze vannak, valakiket csak elhív magának az Úr, a mi Istenünk.

2011. febr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
ahogy az első mondja,ne erőltess semmit.tudod a szeretet a legfontosabb,nem a dogmák.a szeretet pedig nem erőltet semmit."szóljak bár az angyalok nyelvén,ha szeretet nincs bennem....stb."
2011. febr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
Ha mélyen vallásos akarsz lenni az alapból rossz. Egyáltalán ne akarj vallásos lenni! - Vallásosság nem azt jelenti,hogy hinni Istenben hanem az egyházi hagyományokat követni. Nem csodálom,hogy egy római katolikus vallás nem elégíti meg lelkedet. Nem katolikus vallás kell neked!! NEKED JÉZUS KRISZTUSRA VAN SZÜKSÉGED! Térj meg! - Erre ne azt mond,hogy régóta jársz templomba,meg betartod a 10 parancsolatot. Az egy dolog. DE EZ NEM ELÉGÍTI MEG A LELKEDET! Fogadd be Krisztust a szívedbe. Menj oda hozzá és kérd meg hogy költözzön a szívedbe. 2Korintus 5:17
2011. febr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mit értesz mély vallásosság alatt? Jézus azt mondja, hogy aki hozzá jön nem küldi el. Ő nagyon szeret téged. Kérd meg, hogy segítsen neked, hogy megismerhesd őt és megértsd a Bibliát. Ez utóbbit olvasgasd is, lehetőleg az újszövetséget. A hit Isten ajándéka, azt nem lehet erőltetni. Viszont Isten megadja azoknak akik kérik, nem ezért mert jól vagy különleges módon kérik, hanem azért mert szereti az embereket és kapcsolatot szeretne velük.
2011. febr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A második válaszoló szövegében azért sok igazság van, ezt nem ateistaként mondom, hanem nagyon is hívőként!


Az igaz hitről hallottál már? Mit jelenthet ez? Mitől lesz igaz a hit, vagy a reménység, mitől lesz nem hiszékeny? Nyilván, ha igazságokra és nem hamis ígéretekre épül, igaz?

Nos, ezen igaz hitnek cselekedetekre kell, hogy sarkaljon téged, mert a "hit halott cselekedetek nélkül". Ez mit jelent? Azt, hogy Isten akaratát cselekszed! És ez a lényeg, ez elégíti ki a szellemi szükségleteidet. Ez bizonyítja és teszi tökéletessé és erőssé a hitedet.


De fontos: ha az alapok nem jók, vagyis nem az igaz hitben vagy, akkor ennek megfelelően a cselekedeteid sem lesznek Istennek tetszőek!

Butaság és következetlenség azt állítani, hogy mindegy milyen vallást gyakorolok, csak mélyen higgyek benne és kész. Nem mindegy, hiszen egyértelmű, hogy a vallásos cselekedeteim attól függnek, melyik egyházban, mit tanulok. És ezek a cselekedetek merőben eltérőek sokszor, gyakran egymással szembemállóak és életellenesek is!

2011. febr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%
Pedig, ha tetszik, ha nem, a legtöbb egyház erről ismert! Agyatlan zombikat faragnak, nevelnek a híveikből, akikkel a hiszékenységük és a kiszolgáltatottságuk folytán, azt tesznek, amit akarnak! Erről szól az ún. "keresztény" történelem. Ezért kapott a világban annyi kritikát.
2011. febr. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
ha már annyira szereted Isten, égy hvő,ne pedig vallásos...
2011. febr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!