Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan nem feltétlenül istenhívő keresztény felekezetekről, mint az Ateista Kereszténység és az Unitárius Univerzalizmus?

Figyelt kérdés

Kisebb létszámmal rendelkező felekezetek, nagyrészt Amerikában, Kanadában vannak tagjaik.


Az Ateista Kereszténységbe olyan emberek tartoznak akik keresztény értékrendet vallanak, de nem hisznek Istenben, az Unitárius Univerzalizmus pedig a nálunk is számos tagot számláló Unitáris felekezet tanaira épül azonban nem feltétlenül kell hinni a tagjainak Istenben, más filozófiai, spirituális elveket is vallhatnak.


2011. márc. 29. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:

1Kor 3:10 Az Istennek nekem adott kegyelme szerint, mint bölcs építőmester, fundamentomot vetettem, de más épít reá. Ki-ki azonban meglássa mimódon épít reá.

1Kor 3:11 Mert más fundamentomot senki nem vethet azon kívül, amely vettetett, mely a Jézus Krisztus.

1Kor 3:12 Ha pedig valaki aranyat, ezüstöt, drágaköveket, fát, szénát, pozdorját épít rá erre a fundamentomra;

1Kor 3:13 Kinek-kinek munkája nyilván lészen: mert [ama] nap megmutatja, mivelhogy tűzben jelenik meg; és hogy kinek-kinek munkája minémű legyen, azt a tűz próbálja meg.

2011. márc. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
"Aki nincs velem, az ellenem van, aki nem gyűjt velem, az szétszór." (Mt. 12, 30)
2011. márc. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gal 1:6 Csodálkozom, hogy Attól, aki titeket Krisztus kegyelme által elhívott, ily hamar más evangéliumra hajlotok.

Gal 1:7 Holott nincs más; de némelyek zavarnak titeket, és el akarják ferdíteni a Krisztus evangéliumát.

Gal 1:8 De ha szinte mi, avagy mennyből való angyal hirdetne is néktek valamit azon kívül, amit néktek hirdettünk, legyen átok.

Gal 1:9 Amint előbb mondottuk, most is ismét mondom: Ha valaki néktek hirdet valamit azon kívül, amit elfogadtatok, átok legyen.

2011. márc. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rövid ismertetőd alapján az Unitárius Univerzalizmust egy nagy New Age-es maszlagnak gondolom elsőre.


A másik "csapat" viszont kifejezetten szimpatikus. Ismerek pár embert, akikről sokáig meg voltam győződve, hogy keresztények, aztán kiderült, hogy ateisták... Pedig az életvitelük alapján abszolút mást hittem.

Volt a hitemben olyan krízis, amikor oda jutottam, hogy ha nincs Isten, akkor is a legjobb dolog, amit tehetek, hogy úgy élek, ahogy a tényleg hívő keresztények, mert nagyon jó embereknek tartom őket. Valamint igazán boldog személyekkel is leginkább köztük találkoztam (bár az hit nélkül nehézkesebb).

Szerintem ezzel a szemléletmóddal sokan elindulhatnak a hit felé is akár, de ha nem, akkor is nagy respect-nek érzem a kereszténység felé.

2011. márc. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem lehetetlen dolog kereszténynek lenni Istenben való hit nélkül, mert az ember alapvetően önző, és a Krisztusi önzetlenséget csak az Istentől jövő erő által lehet megvalósítani. Szépen megfogalmazza ezt az ellentétet Pál apostol a római levél 7. és 8. fejezetében, melyeket a másik kérdésednek megfelelően nem idéznék be, ha valakit érdekel a Bibliában megtalálja...


Üdv. Péter

2011. márc. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!