Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt mondják hogyha megölsz...

Azt mondják hogyha megölsz egy embert akkor a pokolra kerülsz. Akkor minden katona aki a hazájáért és a gyermekeiért ölt az pokolba kerül?

Figyelt kérdés
nem csak világháborúkra gondolok hanem minden egyes harcra,csatára ahol emberek haltak.
2011. márc. 30. 18:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
pokol alapból nem létezik-.- szóval a válaszom az hogy NEM!
2011. márc. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ki mondja ezt ? én nem vagyok hívő, de szerintem a gyilkosság mindenhol gyilkosság, mivel egy vagy több ember életébe kerül. Az már más kérdés hogy egyes gyilkosság fajták(háborúban,kivégzés... stb) a társadalom által nincsenek büntetve.
2011. márc. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
ja én se vagyok hívő de sok helyen lehet hallani ilyet, akkor megyek zsidót meg cigányt irtani!!
2011. márc. 30. 18:53
 4/17 anonim válasza:

Téged, meg az ilyen iq fightereket kéne kiirtani. A sok fa**ság helyett, amit itt beszélsz, inkább a tanulással, meg azzal törődj, hogy mihamarabb elmenj ebből az országból! Mert hidd el, cigány, meg zsidó nélkül is egy kalap szar lenne az ország. Ha nem cigány, vagy nem zsidó irányítaná, hanem egy magyar (bár nem tudom ki mondható magyarnak...aki ezelőtt 1000 évvel jött ide, vagy aki 500-al...) akkor ő is ugyanúgy a saját zsebét akarná teletömni...mert az emberek alapból önzőek, és amikor még alakalom is van a lopásra, akkor bizony ahhoz nem kell cigánynak, vagy zsidónak lenni, hogy tolvajjá válj.


Remélem érthető amit mondok, és a csekély intelligenciával megáldott hasonló h*lyegyerek is felfogja amit mondok, veled együtt.

2011. márc. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

1Ján 3:14 Mi tudjuk, hogy általmentünk a halálból az életbe, mert szeretjük a mi atyánkfiait. Aki nem szereti az ő atyjafiát, a halálban marad.

1Ján 3:15 Aki gyűlöli az ő atyjafiát, mind embergyilkos az: és tudjátok, hogy egy embergyilkosnak sincs örök élete, ami megmaradhatna ő benne.

2011. márc. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Máté 5:43 Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.

Máté 5:44 Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, akik háborgatnak és kergetnek titeket.

2011. márc. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nos, a volt "hívő" emlékeim szerint minden bánt meg lehet gyónni és bocsánatot nyersz...vagy valami ilyesmi.
2011. márc. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
el is megyek ne aggódj.
2011. márc. 30. 19:36
 9/17 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..


A kérdező válaszaira figyelj!

Biztos vagyok, hogy választ kapsz a kérdésedre.

2011. márc. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem csak egyfajta "megölés" van. Más az, amikor kinyírsz valakit, hogy elvedd a pénzét, és más, ha a gyerekeidet védelmezed, mert egy őrjöngő bűnöző rontott be a házadba. Bizonyos vallások azt tanítják, hogy utóbbi esetben kötelességed megölni az illetőt, hogy ezzel kigyomláld a társadalomból azokat, akik nem oda valók. Kis leegyszerűsítéssel akkor jutsz a pokolba, ha nem ölöd meg, mert az azt jelenti, hogy együttműködsz vele.
2011. márc. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!