Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hitgyülekezet egy szekta?

A hitgyülekezet egy szekta?

Figyelt kérdés
És ez a vallás miben hisz?
2009. márc. 4. 17:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
40%

Nem, nem az!!! Én nem vagyok a Hit Gyülekezete tagja, de ha nyitott szemmel jársz és ha meghallgatod a beszédeit, akkor meggyőződhetsz róla, hogy hirdeti Isten és Jézus igaz útját, nem beszélve arról, hogy hitelesen hirdeti az Evangéliumot. Próbálja ebben a sötét világban átadni a világosságot, ahogy Jézus megmondta:

"Én vagyok a világ világossága: a ki engem követ, nem járhat a sötétségben, hanem övé lesz az életnek világossága." (Ján 8:12)


A Németh Sándor is csak ember, ő sem tévedhetetlen és ő nem is állította soha magáról. Miért baj az, ha valaki hirdeti Isten igéjét, ha valaki segélyszolgálata non-stop több ezer embernek segít a részorulóknak országszerte? Azt kérem a sok előttem szólóhoz, hogy inkább tartson önvizsgálatot, bánja meg bűneit és segítsen embertársain. De kedves kérdező, borítékolom neked, hogy ahoz már nem fűlik a foguk, ha csak Isten kegyelméből meg nem változnak, mert Isten nem személyválogató!


A fentebb olvasott hitetlen, válaszokra csak egy pár gondolatot had idézzek a Bibliából:


"És sok hamis próféta támad, a kik sokakat elhitetnek."

Mát 24:11


"Mert nyilván van az Istennek haragja mennyből, az embereknek minden hitetlensége és hamissága ellen, kik az igazságot hamissággal feltartóztatják."

Róm 1:18


"Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehéz idők állanak be.

Mert lesznek az emberek magukat szeretők, pénzsóvárgók, kérkedők, kevélyek, káromkodók, szüleik iránt engedetlenek, háládatlanok, tisztátalanok,

Szeretet nélkül valók, kérlelhetetlenek, rágalmazók, mértékletlenek, kegyetlenek, a jónak nem kedvelői.

Árulók, vakmerők, felfuvalkodottak, inkább a gyönyörnek, mint Istennek szeretői.

Kiknél megvan a kegyességnek látszata, de megtagadják annak erejét. És ezeket kerüld.

Mert ezek közül valók azok, a kik betolakodnak a házakba, és foglyul ejtik a bűnökkel megterhelt és sokféle kívánságoktól űzött asszonykákat,

Kik mindenkor tanulnak, de az igazság megismerésére soha el nem juthatnak.

Miképen pedig Jánnes és Jámbres ellene állottak Mózesnek, akképen ezek is ellene állanak az igazságnak; megromlott elméjű, a hitre nézve nem becsületes emberek.

De többre nem mennek: mert esztelenségök nyilvánvaló lesz mindenek előtt, a miképen amazoké is az lett."

2Tim 3:1-9


"Ezt mondom annakokáért és bizonyságot teszek az Úrban, hogy ti többé ne járjatok úgy, mint egyéb pogányok is járnak az ő elméjöknek hiábavalóságában,

Kik értelmökben meghomályosodtak, elidegenültek az isteni élettől a tudatlanság miatt, mely az ő szívök keménysége miatt van bennök;

Kik erkölcsi érzés nélkül, önmagukat a bujálkodásra adták, minden tisztátalanságnak nagy nyereséggel való cselekedésére."

Ef 4:17-19


"Mert az ilyenek hamis apostolok, álnok munkások, a kik a Krisztus apostolaivá változtatják át magukat.

Nem is csoda; hisz maga a Sátán is átváltoztatja magát világosság angyalává.

Nem nagy dolog azért, ha az ő szolgái is átváltoztatják magokat az igazság szolgáivá; a kiknek végök az ő cselekedeteik szerint lészen."

2Kor 11:13-15

2009. márc. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
68%
Igen, szekta és sajnos nagyon helytelen dolgokat plántálnak az emberekbe. 1. rengeteg pénzt kérnek, 2. megtiltanak olyan dolgokat, amelyeknek semmi köze sincs a valláshoz: pl. rokonomék, akik ennek az agymosásnak következtében tagok lettek, elégették a könyveiket, nem mehetnek be más vallás/felekezet templomába, felelőtlenül vállalják sorra a gyerekeket, mert állítólag a Hitgyülekezetben nagyon sok a nagycsaládos...ők nem szeretetből vagy szerelemből vállalják a gyerekeket és már 6 van nekik, de 10-et szeretnének. Legalábbis előttünk azzal magyarázzák ezt, hogy a Hitgyül-ben mindenkinek sok a gyereke. Ennek a pontos eredetét nem tudom. Mielőtt a szekta bedarálta őket, normális emberek voltak, de mostanra úgy beszűkült a gondolkodásuk, hogy csak hasonszőrűekkel tudnak kommunikálni és semmivel sem foglalkoznak egyébként, semmiről sem lehet már beszélni velük. Hogy miért is rossz egy ilyen szekta? Mert kihat az egész rokonságra, nemcsak a tagokra. Pl. az esküvőmre meg lettek hívva, de nem jöttek el, mert ugye ők templomba nem mehetnek be...szóval ilyenek...legalábbis akiket én ismerek ilyen elvakultak lettek.
2009. márc. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a válaszokat, látom legtöbbek szerint nagyon rossz egy vallás ez (vagyis szekta ,nemtudom mineknevezzem), szóval én azoknak hiszek akik elöször irtak, nem akiezelötti elöttit, az hamis prófétás idézet a Bibliából, az pont a szektásokra vonatkozik!!!szerintem,)) én is ismerek egy hitgyülekezetest, és egyfolytába azt mondogatja hogy a katolikusok milyen hülyék(én katolikus vagyok)
2009. márc. 6. 17:10
 14/27 anonim ***** válasza:
59%

Amit hivatalosan elismernek (nem csak saját berkeken belül) vallásnak, az vallás, amit nem ismernek el, csak saját berkeken belül, az szektának számít.

5 világvallás létezik, amit jelenleg elismer mindenki vallásnak. A többit esetleg későbbiekben elismerhetik, de jelenleg nem ismerik el. Nem tudom, hogy azt a választ, amelyikben arról volt szó, hogy HIVATALOSAN nem vallás a hitgyüli, miért kellett lepontozni, mert az egy korrekt válasz.

2009. márc. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
52%

10:32-nek

Üdv

Nem vonom kétségben, amit leírtál a rokonaidról, de az értékelésüknél figyelembe kellene venned egy-két dolgot:

1.Nem tudom kinek és mi a "helytelen" dolog, nem fejtetted ki bővebben, mert lehet hogy neked valami helytelen, de az is lehet hogy te nem állsz a helyes oldalon.(nem bántásképpen, hanem a maga nemes értelmében értettem)

2."Sok pénzt kérnek" - hát nehéz lenne felsorolni egy egyházat is aki nem a hívők pénzére támaszkodik (perselyezés, adományok, szociális munka, stb,...), de viszont ami biztos, hogy NEM KELL adni, ha nincs, akkor nincs!! Elterjedt az a szintén "jóindulatú" pletyka, hogy kötelező a tized. Aki ezt állítja az járjon utána, ez nem igaz!! Ha te csak havi 1000 Ft.-ot tudsz nekik adni, ezért nem fogják "megszüntetni" a tagságodat, vagy ilyesmi.

3. Az általad említett "tiltásokról" csak annyit szeretnék írni (mível elég tág körről van szó), hogy az egésznek az alapja az igaz HIT. Ha hívő lennél akkor ez nem lenne számodra kérdés pl. hogy, ha te őket választod gyülekezetednek, mert mondjuk úgy érzed nincs mindenféle ceremónia és külsőség mögé bújtatva a lényeg, akkor neked se jutna eszedbe, hogy bemenjél más templomba mondjuk, mert azért vagy ott.Tehát fontos, hogy nem tiltják, hanem nem akarnak bemenni! Különbség! Nem tudom, hogy milyen jellegű könyveket égettek el, de ha keresztény lennél, akkor te is kidobnád, mondjuk az ezotériával és mágiával foglalkozó könyveidet például. Ugyan ez a helyzet a "hasonszőrüekkel tudnak kommunikálni" helyzettel. Igenis, ha az ember megtér, óvhatatlanul megválogatja társaságát és fenekestől felfordul az életük és vele együtt a kapcsolatrenszerük is. A gyerekvállalással kapcsolatban te sem gondolod komolyan, hogy "mert másnak is annyi van" gondolat vezérelte őket. Gondolom neked, még nincs gyermeked, de ha egyszer lesz, akkor majd bepillanthatsz abba a gondolatvilágba, addig ez meddő téma lenne.

De mindemellett, lehetnek minden gyülekezetben olyan tagok, akik nagyon sarkítva látják a dolgokat(pl az általad említett esküvői példa), mert nyugodtan bemehettek volna az esküvőre, ez olyan mint amikor a katolikusoknál szokták említeni valakiről, hogy "kocka". Nincs nekik megtiltva, hogy bemenjenek más templomba!! Ez tuti!


A kérdezőnek: én is katolikus vagyok!!!!!!!

Szerintem bárkinek örülni kell, aki hírdeti Isten ígéjét (ne felejtsük, hogy egy egyház, felekezet és gyülekezet sem tökéletes, nem mundíg áll Isteni vezetés alatt), legyenek azok a történelmi egyházak, a hit gyülekezete, Jehova tanui, vagy bárki, ha hitelesen, Bibliához hűen hírdeti.


Üdv Nektek!

2009. márc. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
31%

Emberek!

A Hit Gyülekezete nem egy szekta!

Olvassátok el, mit érdemes tudni a szekta szóval kapcsolatban! A Wikipédia nevű enciklopédiában:

[link]

Hit Gyülekezetéről mégcsak szó sincs!

1993 tavaszán a Magyar Köztársaság Országgyűlése destruktív szektának nyilvánított többeket is, de a Hit Gyülekezete itt sem szerepel...

Itt pedig megtalálható a Magyarországon bejegyzett egyházak között a Hit Gyülekezete:

[link]

És akit esetleg érdekel, a Hit Gyülekezetről infók (megintcsak az enciklopédiából):

[link]

Mégegyszer mondom, magyar online enciklopédia, a Wikipédia oldalait linkeltem be...

-Legyünk objektívek, ne ítéljünk látszatra, azalapján, hogy ki-mit mondott vagy állított!

Ahogy a puding próbája is az evés...

Csak ennyit szerettem volna mondani.

Köszönöm, hogy elolvastad! :)

-iamgyuszy-

2009. márc. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
74%

Elolvastam, és tehát levonom a levonni valót:

egy szektáról van szó.


Nem véletlen az sem, hogy számos országban betiltották.


Megjegyzem, a szó eredeti értelmében véve is szektráról van szó.

2009. márc. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
44%

Mely országokban tiltották be? Bizonyíték?


És nagyon sajnálatos, hogy sok ember előítélettel van, és elhisz olyan dolgokat is, amik valóságtartalmáról nem bizonyosodott meg, vagy éppen az általánosítás csapdájába esik, vagy esetleg elferdít/túloz bizonyos dolgokat (akár akaratlanul is).

Én ezt úgy általánosságban mondom, és ha őszintén belegondolunk, bizony megeshet... :(


És mondjátok már, pozitív vagy negatív hatása van a magyar társadalomra a Hit Gyülekezet? (A miért-eket nem feledni megírni!)



Csak egy pár (objetvív) infó:


-A Hit Gyülekezete az újkori reformáció egyik magyarországi képviselőjének tartja magát. A gyülekezet elfogadja a korai kereszténység és a reformáció, valamint más, a kereszténységet előbbre vivő megújulási mozgalmak eredményeit és szellemi-erkölcsi értékeit. Napjainkban ez a megújulási folyamat világszerte új lendületet kapott, amely egyaránt érinti a hagyományos keresztény felekezeteket és a századunkban létrejött pünkösdi és karizmatikus egyházakat.


-A Hit Gyülekezete 1979-ben jött létre. A független pünkösdi-karizmatikus közösség a pártállami években csak illegalitásban tudta az istentiszteleteit megtartani. Rendezvényeit, vezetőit a kommunista titkosszolgálat megfigyelés alatt tartotta. 1989-re a gyülekezet létszáma már elérte a 2000 főt.


-1989-ben az állam a Hit Gyülekezetét az 1895. XLIII. törvénycikk alapján elismert vallásfelekezetté nyilvánította.

/Tehát megegyezhetünk, hogy nem szekta!!!/


-1998 óta az egyszázalékos felajánlások alapján a Hit Gyülekezete a negyedik legtámogatottabb egyház Magyarországon. A gyülekezet istentiszteleteit rendszeresen látogató hívek száma meghaladja a 70 ezer főt.


-A Hit Gyülekezete az önfenntartó egyházmodell híve. Az 1%-os adófelajánlásokon és az iskoláknak járó normatívákon kívül más állami támogatást nem vesz igénybe.


-Az egyháznak mintegy háromszáz közössége működik szerte az országban és a határokon túl. Valamennyi szomszédos országban vannak helyi közösségei, továbbá Németországban és az Egyesült Államokban is.

/Mely országok lehetnek azok, ahol betiltották, ha az Egyesült Államokban, Németországban és még sok országban jelen van, a mai napon is?!/


-A gyülekezetek jelentős része saját tulajdonú ingatlanban rendezi istentiszteleteit, melyek közül a mintegy tízezer fő befogadására alkalmas budapesti Hit Csarnok a legnagyobb, de Pécsett, Debrecenben, Nyíregyházán és Salgótarjánban is több mint ezer férőhelyes istentiszteleti csarnokban működnek a Hit Gyülekezete helyi közösségei.


-A HIT Park és a HIT Csarnok építési munkálatai 1996-ban indultak. A beruházás első, mintegy másfél milliárd forint értékű szakasza részben saját forrásból, részben bankhitelből valósult meg. A Hit Csarnok felépítéséhez a Hit Gyülekezete négy év alatt összesen 75 millió forint állami támogatást kapott. 1998. október 10-én került sor a csarnok átadására.


-A Hit Gyülekezete Budapesten, Debrecenben, Pécsett, Nyíregyházán és Salgótarjánban működtet általános iskolát, Kecskeméten pedig óvodát. Az egyház államilag akkreditált teológiai főiskolája, a Szent Pál Akadémia Budapesten működik.


-A Hit és Erkölcs Kulturális Alapítvány szociális tevékenységet, családsegítést, időskorúak gondozását, továbbá nevelést, oktatást, képességfejlesztést, ismeretterjesztést, kulturális közhasznú tevékenységet folytat.


-A Hites Adakozók Hálózatát (HAH), amely egy karitatív-szociális szervezet, a Hit Gyülekezete hozta létre, hogy segítsen a rászorulókon. A HAH ruharaktára széleskörű szolgáltatást nyújt minden hozzá forduló rászoruló számára. A raktár havi átlagban 1500-2000 kg ruhaneműt közvetít ki. Ez 100-150 főt illetve családot jelent. Főleg téli időszakban hajléktalanok, szociálisan rászorulók részére meleg ill. hideg étel elkészítése, azaz úgynevezett teajárat, illetve "gulyáságyús" ételosztás.


-A Hit Gyülekezete könyvkiadója, az Új Exodus Kiadó eddig közel egymilliós példányszámban jelentetett meg könyveket ismert keresztény szerzők tollából. A közösség zenei CD-i, kazettái százezres nagyságrendben keltek el eddig.


-iamgyuszy-

2009. márc. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
70%

vallásfelekezet ... na mondom én, hogy megfelel a "szekta" szó etimológiai jelentésének, azaz egy nagyobb egésznek a szekciója kb, de ugye utálok iudegen szóval magyarázni egy adott idegen szót, mindegy, így érthető.


Na nekem jöhetnek mindenféle álindokkal a megváltozást illetően, mert nekem konkrétan 4 ismerősöm került ezekkel kapcsolatba, és az eredmény:

-kettő teljesen megkergült, a mai napig is egyetlen életcéljuk a vasárnapi cirkusz öltönyben

-egyik azóta is keményen pszichológushoz jár, de neki még szerencséje van mondhatjhuk, időben ki tudta húzni valaki, mindenesetre már komoly személyiségtorzulásal pár hónap alatt

-egyiknek pedig saját magának volt annyi esze, hogy először elcsábították, de igen szkeptikus egy ember szerencsére, és az első pár alkalom után ott hagyta őket, tehát speciel neki aki sztem a kivételesen ritka eset, magától is felnyílt a szeme, hát ő éppen egy nagyon értelmes akárki volt, csak az a gondom, nem ez a többség, és a többséget lehet kábítani ott sajnos, akár az életének teljes tönkretételével ...


Mind a normatív támogatást mind az 1 %-ot meg kellene azonnal vonni tőlük, na akkor bemutathatják mennyire erősen akarnak összetartozni, ha majd 100%-ban magukat kell eltartani és a hülyeségeiket finanszírozni ... de az a gyanúm, ezek még arra is képesek

2009. márc. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
68%
Csak én unom ezeket vége hossza nincsen bibliai idézeteket? MIt kell ehhez idézgetni? Az is benne van a Bibliában h a hitgyüli szekta-e? Pfff....Amúgy még szép hogy szekta, a szci-nél egy fokkal jobb, a sehova-jehovásokkal van egy szinten.....az összes tag egytől egyig üresfejű ostoba véglény! Én simán betiltanám...
2009. aug. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!