Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hitgyülekezet pontosan milyen?

A hitgyülekezet pontosan milyen?

Figyelt kérdés
Miben hisz? Milyen a szertartás/istentisztelet,(nemtudommianeve) mik a szokásaik? és mi van megtiltva,és mi nem?
2009. márc. 7. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ha ez érdekel, nézd meg néhány héten keresztül az ATV-n a Vidám Vasárnapot. Abból már lehet erre következtetni. Ha mélyebben érdekel, menj el egyszer a Hit Parkba, és nézd meg magad. :)

Szerinem sosem jó más emberek véleménye alapján ítéletet mondani valamiről (amúgy sem jó), én mindig csak a magam szemének hiszek ilyen esetben. Én voltam egyszer még nagyon régen (még a Hit Park előtti időben), de jártam a Jehova Tanúinál is, sőt Katolikus, Református és Baptista istentiszteleten is, mert egyszerűen tudni akartam, hogy mi a különbség köztuk, és hogy néhányan miért mondják a másikat "rossznak" vagy "hamisnak".

A magam részéről azt mondhatom, hogy a hitük ún. Pünkösdi vagy neoprotestáns hit, a Bibliát veszik alapul, és nincs kimondott liturgiájuk. Az összejöveteleik dicsőítésből és igehírdetésből állnak (magában foglalva a tanulást - ha jól emlékszem legalább három óra volt ez a rész).

Persze biztos vannak olyan alkalmaik is, amire leginkább az egyház tagjai mennek. Hozzátenném, hogy ez máshol is van, pl. a Katolikusoknál lelkigyakorlatok, vagy házashétvége, stb.

Megtiltva nyilván az van, amit a Biblia is tilt: házasságtörés, paráznaság, vérontás, hazugság, lopás, stb. A többi szerintem az egyes hívők döntése, annak alapján, hogy "Minden szabad nékem, de nem minden használ; minden szabad nékem, de nem minden épít" (1Kor 10,23), vagy "semmi sem tisztátalan önmagában: hanem bármi annak tisztátalan, a ki tisztátalannak tartja" (Rom 14,14).

2009. márc. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19%

Hogy milyen? Vicces :)

youtubon is van asszem fönn pár vidi istentiszteletről. :P

2009. márc. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ne mások véleményére adj, hanem tapasztald meg saját magad.

Ahogy a pudingra is mondhatja egyik, hogy hú de rossz ízű, a másik meg hogy de jó finom.

Azaz a puding próbája is az evés... :)

Nézd folyamatosan a Vidám Vasárnap című műsort az ATV-n vasárnaponként 11-től, ahol betekintést nyerhetsz!

És ami méginkább objektív tapasztalatot adna számodra az az, ha személyesen látogatnád meg egy-egy alkalmukat!

Ne félj, nem kérnek belépőt, hanem szívesen látnak majd!

-iamgyuszy-

2009. márc. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
33%
Sok gazdag agymosott szektás,akik hallgatnak egy kövér fószert több órán át,és ha megfogja valamelyik a csávó fejét akkor,az el kezd rángatózni. XD
2009. szept. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!