Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan származik ez a mondás:...

Honnan származik ez a mondás: Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel? Annyit kiderítettem, hogy nem a Bibliából.

Figyelt kérdés
2011. máj. 10. 13:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
12%
Biblia.
2011. máj. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
17%
Bibliára tippelek. Honnan derítetted ki azt, hogy nem?
2011. máj. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

[link]

1. találat -.-"

2011. máj. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
62%

A rosszat jóval kell viszonozni

szó szerint nem, de

ez a szemlélet: hogy egy támadást szeretettel kell leállítani, és nem az ószövetségi módon bosszúval, ez a szemlélet jelenik meg, nagyon fontos mondandóként az Új- és örök- szövetségben, a Hegyi beszédnél, Mt5,38-41


Hallottátok a parancsot: Szemet szemért és fogat fogért.

Én pedig azt mondom nektek, ne álljatok ellent a gonosznak.

Aki megüti a jobb arcodat, annak tartsd oda a másikat is! Aki perbe fog, hogy elvegye a ruhádat, annak add oda a köntösödet is! S ha valaki egy mérföldnyire kényszerít, menj vele kétannyira!


ez nagyon fontos rész

2011. máj. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Kár arra tippelni, amiről már az első mondatban kijelentettem: Nem a Bibliából származik !!

Értelemszerűen a Hegyi beszédből SEM.

Az, hogy vannak hasonló mondatok ott is - az teljesen más tál tészta. Én erre kérdeztem rá: Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel (Qui te lapide, tu eum pane).

2011. máj. 10. 13:47
 6/19 anonim ***** válasza:
6%

kérdező, hü lye vagy

a Biblia

2011. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ha Biblia, akkor konkrétan honnan ? Melyik könyv, melyik szakasz, melyik vers ? Tȋmpitule !!
2011. máj. 10. 14:26
 8/19 anonim ***** válasza:
72%
az egész az kőkorra nyúlik vissza, amikor a kőkereskedő (helyi fegyvernepper) ellen lépett fel a pék, mivel neki nem volt elég forgalma + nyakán is maradt pár kenyér minden nap, amit igencsak keménynek talált, ezért kibérelt 5-6 Hummert, melyek jachtokat húztak és ezek vitorlájára volt ráírva a mondás reklámfelirat gyanánt.
2011. máj. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Úgy derítettem ki, hogy nem onnan származik, hogy számítógépes programmal rákerestem a kulcsszavakra, többféle fordításnál is. Egyszerűen nem szerepel benne.

Csak csodálkozni tudok azon, hogy egyesek verik a vasat, hogy: de igen, benne van - pedig nem tudják megmutatni, hogy konkréten hol...

Azonkívül több honlap boncolgatja a kérdést, pl. [link]

Ott ez a válasz:

„Ha megdobnak kővel, dobj vissza kenyérrel.” – Hol írja ezt a Biblia?


Sehol. A Biblia tán legismertebb jézusi mondása történetesen se nem jézusi, se nem bibliai. Ez van.


Engem az érdekelne, hogy vajon egy egyházatya tanította-e így, vagy egyáltalán honnan származik ?

2011. máj. 10. 14:37
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
azt hiszem valahol Máté evangéliumában keresd, Biblia
2011. máj. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!