Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves zsidó vallású emberek!...

Kedves zsidó vallású emberek! Ti mennyire komolyan veszitek azt a micvát, mely szerint nem lehet tejet és húst egyszerre enni, valamint bizonyos időnek a kettő fogyasztása között el kell telnie? Sertés húst sem esztek soha?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok, ha tolakodó vagyok, csak még soha nem ismertem zsidó vallású embert, és ma reggel, amint ettem a húsos szendvicsem kefirrel, eltöprengtem ezen. Köszönöm a válaszaitokat előre is!
2011. máj. 13. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az izraeli vagyok


Itt Izraelben van mindenfele fokozata a vallasossagnak. En pld nem vagyok vallasos, es kb. ugyanazt eszem, mint te. Vannak azonban - sokan - akik vallasosak, es rosszul lennenek, ha egyutt kene enniok tejes dolgot a hussal.

Es Izraelben van egy eleg szeles reteg, aki - bar nem vallasos - egyszeruen nem szereti a keverest.

2011. máj. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2011. máj. 16. 22:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom ez a micva (92-es) csak a hús és tej együtt főzését, illetve együtt készítését tiltja - nem pedig az együtt fogyasztását. Ezért van zsidó konyhában két mosogató (egyik a húsos edényeknek, a másik a tejeseknek). Fogyasztani szabad össze-vissza is, hiszen a hasadban amúgy is összekeveredik.
2011. máj. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is kedves második, hogy válaszoltál. Régebben olvastam - bizonyára téves információt - , hogy a hithű zsidók pár órát várnak is, ha egymást követően húsos és tejes dolgot esznek. Akkor még annyit szeretnék megtudni, hogy az ugyebár tilos a 92. micva szerint, ha mondjuk úgy sütöm a csirkemellett, hogy sajtot reszelek rá? De azt szabad mondjuk, hogy a natúr csirkemell mellé joghurtos öntetet eszek? Előre is köszönöm!
2011. máj. 17. 17:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad.

Es abban is igazad van, hogy a ket fele etkezes kozott idotavot tartanak. A tejes utan 2 oraval ehetsz csak husosat. Viszont mivel a hus lassabban emesztodik, a hus utan 6 orat kell varni amig yejeset ehetsz.

Az idopontokban egyes csoportok kozott lehet elteres (pld, az egyik rabbi 2 orat, a masik 3-at kovetel meg)

2011. máj. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a harmadik válaszolónak is, hogy írt nekem!
2011. máj. 18. 16:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, én ezzel úgy vagyok, hogy itthon nem készítek olyan ételt, amiben tej is meg hús is van, meg étteremben nem rendelek ilyet, stb., de ha valaki meghív magához, és ilyet főzött, akkor sincs gond :)

De itthon sem veszem olyan nagyon szigorúan, nincs külön edény, meg ilyesmi.

2011. okt. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!