Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az, hogy nemi életet élek a...

Az, hogy nemi életet élek a barátommal az paráznaság szerintetek? (csak keresztények légyszi)

Figyelt kérdés
Én már olyan régóta meg akarok térni. Egy ideig sikerült is nem élni ilyen életet de aztán már megint kudarcot vallottam. Hogyan térjek meg?????
2011. jún. 5. 19:02
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
0%
Ha szereted és ő is szeret (és a másiknak is örömöt szereztek ezzel) akkor mi ebben a bűn? Ja hogy valami könyvben azt írták...
2011. jún. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
csak keresztényeket kértem...^_^'
2011. jún. 5. 19:23
 3/44 anonim ***** válasza:
0%
Keresztény vagyok hivatalosan (bár nem az a templomba járós).
2011. jún. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
94%

Előbb térj meg, aztán próbálj meg helyesen élni és nem fordítva.


A megtérés éppen az, hogy elfogadod, hogy bűnös ember vagy, aki képtelen tökéletes életet élni, de hisz abban hogy Jézus megváltotta őt a haláltól és hogy ez a hit üdvözíti.


Ha ez meg van, akkor szép lassan átformálódik a lelked és más lesz fontos az életben... nem a szerelem, nem a szex, hanem valami magasztosabb.


Ettől még persze lehet hogy elbuksz majd de mindig valahogy visszakanyarodsz majd a helyes útra... a bűnbánattal.


Teológiailag válaszolva a kérdésedre, a házasságon kívüli szex az bűn.

Házasodjatok össze vagy keress hívő fiút és ő nem fogja ezt eröltetni.

2011. jún. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
77%
Paráznaság. Ennek ellenére sok keresztény fiatal él nemi életet házasság előtt.
2011. jún. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
35%

Üdv.


Ma Németh Sándor több kérdéssel kapcsolatosan is foglalkozott a témával a Vidám Vasárnapban. Ha fel rakják a www.vidamvasarnap.hu archívumba, ajánlom figyelmedbe a mai adást, több kérdésedre választ kaphatsz.


God bless!

2011. jún. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
50%

a paráznaság a szexuális vágy, és azért bűn, mert a vágyódás közben saját érdekeddel vagy elfoglalva(a vágy hiányérzet kielégítésére való erős lelki törekvés, tehát ha hiányodat töltöd be, akkor saját érdek van mögötte), vagyis önző a magatartás...ha ekként cselekedtek az bűnnek minősül, amit inkább visszatartó effektusnak neveznék, de ne ijedj meg, mivel van önzetlen nemi élet is, amikor nem a vágy diktál, hanem csak szimplán egyesültök tudatban az aktus idejére, és sokkal felemelőbb az érzés is, mer nem kielégülés a következménye, hanem fejlődés...s nem hiányra alapozódik...:)


a megtéréshez:

Először is tudni illik, hogy Isten egy minden tudással rendelkező szellem(értsd elme, tudat, mint a pszichológiában), ami test nélkül is képes tudni önmagáról, hogy van. az ember pedig saját képmása, vagyis az ember is valójában az elme, tehát neked magadban, az elmédben kell keresd és kérned őszintén az Urat, hogy vezessen, segítsen neked, ha pedig valós az akaratod, megnyílik számodra, és elfogadhatod kegyelmét, azaz megtérhetsz. :)


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:

Miért nem házasodtok össze?

Van olyan pap aki teljesen fájdalommentesen jegyesoktatás nélkül is összead, csak némi papírokat kell összeszedni előtte.

2011. jún. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Már egyébként szakítani fogok vele.Úgy érzem, így könnyebb lesz megtérnem. Megbánom bűneimet és imádkozok, hogy Isten még elnézze nekem ezt hogy már megint elbuktam az úton...Szerintetek elfogja nézni? Ez már sokadik elbukás nemcsak ilyen értelemben:(
2011. jún. 5. 20:16
 10/44 A kérdező kommentje:
Last One. Left! Neked volt már ilyen tapasztalatod? Ha gondolod, írhatsz priviben is róla, ha itt nem akarod.
2011. jún. 5. 20:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!