Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek be kéne-e tiltani...

Szerintetek be kéne-e tiltani a vallásokat / és miért?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 18:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%
Nem, sok ember lelki békét talál egy-egy vallásban. A kapzsiságot és emberi hülyeséget, megvezethetőséget kéne betiltani...
2011. jún. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az embereknek kell valami, ami reményt ad, ha rossz az életük, elviselhetőbbé teszi.
2011. jún. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
nem, aki hisz valamiben hadd higgyen csak... ha betiltanák valamelyik vallást, ugyis jönne a liberális jellegű Nato meg ilyesmik hogy hogy mertük... ha meg világméretűleg lenne betiltva, titokban akkor is gyakorolnák, és a végén lehet hogy vallási forradalom törne ki
2011. jún. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
41%

nem a vallásokat kéne betiltani, hanem az egyházakat!

amíg mindenki szépen magában hisz, azzal nincs semmi gond.

azzal van, amikor népbutítás lesz belőle, és az emberek nem látják tőle a valóságot, megpróbálják másra rákényszeríteni az elvakult illúzióikat.

2011. jún. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

hogyan tiltanád be? betiltod az embereknek, hogy higgyenek?

Ez még a vörös khmereknek sem sikerült!

2011. jún. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%

Igy van.

A vallás rendben van,de az egyház a mostani valójában,ahogy régen is csak a pénzszerzésről szól.

Lassan az összes iskola egyházi lesz (nálunk most tettek szert mégegyre),adóbevallásnál a +1%-ot csak valamilyen vallási intézménynek lehet adni (soha nem adtam nekik),az iskolák fenntartásához állami hozzájárulást kérnek/kapnak ( a Te és az Én pénzemből tartják fent).


A vallás egy nagyon jól álcázott pénzügyi intézmény,ahol az alkalmazottak (papok) konkrét munkát nem végeznek,csak még több embert szerveznek be a hitre alapozott piramisjátékukba,akiktől mégtöbb bevételt remélnek,és újabb tagot.



Szerintem a vallás csak szélhámosság-csalás-önámítás...

Persze megkövezhetnek a hívők,de én a színfalak és szép szavak mögé látok.Gondolkodjatok!!!!

2011. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Ááá nem vagyok vallásos, de azért ezt a "konkrét munkát nem végeznek" dolgot inkább vedd ki. Egy papnak is rengeteg munkája van, kb. mint egy pszichológusnak.

A szomszédunk református lelkész, pl. ő rendszeresen jár a börtönbe és beszélget az elítéltekkel, segít nekik elviselhetőbbé tenni az ottlétet. De amúgy is folyton úton van, mindenhová megy segíteni.

Szóval tessék ezt átgondolni, mert a jelek szerint baromira nem látsz a színfalak mögé, bocsi.

2011. jún. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

Attól,hogy van 1-2 olyan ember is köztük,akinek tényleg szívügye mások segítése,még nem változik meg a véleményem.


Olvastál újságot,néztél TV-t,halgattál rádiót?????

Pedofil papok,egyházközség pénzével lelépő papok.....nem csak Magyarországon.

2011. jún. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok vallásos de ez jó nagy ökörség lenne. Az egyházak betiltása is az, kivéve, ha a valóban "piramisjáték egyházakat" tiltanák be.
2011. jún. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
68%
Szreintem a szekták ellen kellene fellépni nagy hatósági erőkkel. Olvassatok utána hogy hány (legtöbbször fiatal vagy lelkileg megtört) személyeket hálóznak be, és milyen hülyék lesznek. Van néha olyan is hogy teljesen megbolondulnak és mindenben csak a rosszat látják. Elveszik az emberek szabadságát, befolyásolják mindennapi döntéseit, nincs teljes magánélete és még sorolhatnám.....
2011. jún. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!